Przejdź do treści

Wykonanie operacji wymaga uprzedniego zalogowania

Podsumowanie pierwszego miesiąca

11 października 2010 12:05
„Radiowe Pogotowie Pracy” ma już za sobą pierwszy miesiąc działalności. W tym czasie na antenie Radia Opole udało nam się zaprezentować młode przedsiębiorcze osoby, które przed ukończeniem 25. roku życia nie tylko założyły swoje firmy, ale zatrudniają już w nich po kilku pracowników. Pokazaliśmy także, że pracownicy z grupy wiekowej 50+ wcale nie są bez szans na rynku pracy.

więcej treści z artykułu: Podsumowanie pierwszego miesiąca

Radiowe Pogotowie Pracy nabiera rozpędu

16 listopada 2010 11:17
Wraz z rozpoczęciem listopada w trzeci miesiąc swojego funkcjonowania weszło Radiowe Pogotowie Pracy.Jeździ ono do społecznych wezwań i aplikuje rynkowe medykamenty: pomaga bezrobotnym Opolanom,wzbogaca lokalną giełdę pracy, motywuje do podejmowania zawodowych wyzwań, podpowiada rozwiązania – zarówno systemowe jak i szczegółowe.

więcej treści z artykułu: Radiowe Pogotowie Pracy nabiera rozpędu

Radiowe Pogotowie Pracy – pomaga, doradza, wyjaśnia

06 grudnia 2010 21:03
Listopad był trzecim miesiącem funkcjonowania Radiowego Pogotowia Pracy. Kwartał za nami, a przed nami zima – okres dla bezrobotnych szczególnie ciężki, bo oszczędności z ewentualnych prac sezonowych dawno już przejedzone, a i trudniej zimą poratować się okazjonalną pracą zleconą czy sezonową.

więcej treści z artykułu: Radiowe Pogotowie Pracy – pomaga, doradza, wyjaśnia

Radiowe Pogotowie Pracy – aktywna końcówka roku

03 stycznia 2011 13:37
Ostatni miesiąc roku 2010 upłynął Radiowemu Pogotowiu Pracy na wzmożonej aktywności dziennikarskiej i prospołecznej. Razem z zaproszonymi gośćmi przybliżaliśmy na antenie między innymi takie zagadnienia jak doskonalenie i poszerzanie umiejętności pracowniczych poprzez uczestnictwo w kursach dokształcających, zjawisko dystansu niektórych pracodawców do nowych technologii, promocja samodzielnej przedsiębiorczości wśród młodych czy tradycyjnie – troska o pracobiorców z grupy 50 +.

więcej treści z artykułu: Radiowe Pogotowie Pracy – aktywna końcówka roku

Styczeń pod znakiem wolontariatu

15 lutego 2011 10:32
Stażysta nie parzy już kawy, nie daje się zagnać do obsługi ksero i oczekuje przynajmniej 3 tysięcy na rękę. Jednak staż się kończy, a etatu... nadal nie ma. Tak frapująco red. Beata Granatowska rozpoczęła tradycyjną comiesięczną debatę w ramach Radiowego Pogotowia Pracy. Odbyła się ona, jak zwyczaj nakazuje, w ostatni piątek stycznia, a współmoderatorem spotkania ze specjalistami rynku pracy oraz słuchaczami był red. Ireneusz Prochera.

więcej treści z artykułu: Styczeń pod znakiem wolontariatu

Najcenniejszy kapitał to kapitał ludzki

14 marca 2011 13:32
Luty był miesiącem, w którym Radiowe Pogotowie Pracy udzielało pomocy wyjątkowo gorliwie i wszechstronnie. Poruszyliśmy niezwykle szeroką gamę tematów związanych z poszukiwaniem pracy, prawami pracowniczymi, rozpoczynaniem własnej działalności gospodarczej i pozyskiwaniem pieniędzy na nią.

więcej treści z artykułu: Najcenniejszy kapitał to kapitał ludzki

Wybierzmy Pracodawców Fair Play!

26 kwietnia 2011 12:10
Zanim podsumujemy marcową aktywność Radiowego Pogotowia Pracy, chcielibyśmy zachęcić Czytelników nto i Słuchaczy Radia Opole do wzięcia udziału w Wielkim Głosowaniu na Pracodawcę Fair Play. Kto to taki? Otóż Pracodawca Fair Play to ktoś, kto w pracowniku dostrzega nie tylko siłę roboczą, ale i człowieka. Ktoś, kto w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy, daje zatrudnienie, kierując się nie tylko rachunkiem ekonomicznym, ale i rachunkiem serca. To ktoś, kto się nie boi pomagać, ale i... wymagać.

więcej treści z artykułu: Wybierzmy Pracodawców Fair Play!

Czy uciekną nam fachowcy?

09 maja 2011 12:31
Jednym z tematów, które zdominowały pracę Radiowego Pogotowia Pracy w kwietniu, było otwarcie dla Polaków - z dniem 1 maja 2011 roku - rynków pracy w Niemczech, Szwajcarii i Austrii. Najważniejsze pytanie brzmiało: jakie będą konsekwencje tej decyzji dla gospodarki w naszym regionie. Próbowano na nie odpowiedzieć podczas tradycyjnej comiesięcznej debaty prowadzonej jak zwykle przez red. Beatę Granatowską i red. Janusza Maćkowiaka.

więcej treści z artykułu: Czy uciekną nam fachowcy?

Dziewięć miesięcy za nami

09 czerwca 2011 08:47
Maj był dziewiątym miesiącem funkcjonowania naszego Radiowego Pogotowia Pracy, któremu przyświeca szczytny cel pomagania Opolanom szukającym pracy, ale i tym, którzy pracę chcą dać. Co się po tych 9 miesiącach urodziło?

więcej treści z artykułu: Dziewięć miesięcy za nami

Samo CV dziś nie wystarcza

25 lipca 2011 09:59
Gdy idziesz na spotkanie w sprawie pracy, nie zabieraj z sobą obgryzionego długopisu! Zwróć też uwagę, czy teczka, w której przynosisz swoje dokumenty, jest schludna i czy nie ma na niej logo firm konkurujących z tą, w której akurat starasz się o etat.

więcej treści z artykułu: Samo CV dziś nie wystarcza

Subskrybuj kategorię

W dniu 26.08.2011r. odbyła się ostatnia debata i jednocześnie ostatnia audycja realizowana w ramach "Radiowego Pogotowia Pracy". W debacie wzięli udział laureaci konkursu "Pracodawca Fair Play" oraz zaproszeni goście.
Po debacie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek "Pracodawca Fair Play" przez Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Pana Jacka Suskiego oraz poczęstunek dla gości.

W dniu 29.08.2011r. po 12 miesiącach zakończyliśmy realizację projektu
"Radiowe Pogotowie Pracy"

Przeczytaj treść ponownie

W dniu 26.08.2011 r. odbyła się ostatnia debata i jednocześnie ostatnia audycja realizowana w ramach
"Radiowego Pogotowia Pracy"