Przejdź do treści

Audycja z dnia 10.06.2011r.
16 czerwca 2011 22:36

 Na polskim rynku pracy są takie obszary, w których nadal cenione są doświadczenie i praktyka, a więc cechy ludzi dojrzałych. Jerzy Szteliga przyznaje co prawda, że młodzi politycy mają mniej zahamowań i kompleksów, chętniej też korzystają z nowoczesnych technologii i dostępu do mediów, ale w pracy legislacyjnej raczej rzadko się sprawdzają.    Także w pracy edytorskiej wiek bywa atutem, bo zdaniem Andrzeja Pasierbińskiego człowiek dojrzały szybciej wychwytuje błędy i sprawniej  redaguje tekst, posiada też większą erudycję tak potrzebną w kontakcie z książkami. Dlatego zarówno w parlamencie jak i wydawnictwach przeważają osoby po 40-tce czy 50- tce i to one mają wpływ na ważne decyzje.

Goście w studiu: Jerzy Szteliga, były poseł, politolog z Politechniki Opolskiej, Andrzej Pasierbiński prezes Wydawnictwa Instytut Śląski sp.zoo  

Relacje Krzysztofa Dobrowolskiego z Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie

Zapraszam do wysłuchania audycji.

Beata Granatowska

Jeśli chcecie zgłosić nam temat lub podzielić się swoimi doświadczeniami, piszcie na adres: praca@stara.radio.opole.pl albo też dzwońcie na infolinię 800 30 50 50 z telefonów stacjonarnych, albo na 77 423 22 33 z telefonów komórkowych.Drukuj , Pobierz jako plik PDF

       

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 16 czerwca 2011 22:36

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 27 czerwca 2011 17:02

W dniu 26.08.2011r. odbyła się ostatnia debata i jednocześnie ostatnia audycja realizowana w ramach "Radiowego Pogotowia Pracy". W debacie wzięli udział laureaci konkursu "Pracodawca Fair Play" oraz zaproszeni goście.
Po debacie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek "Pracodawca Fair Play" przez Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Pana Jacka Suskiego oraz poczęstunek dla gości.

W dniu 29.08.2011r. po 12 miesiącach zakończyliśmy realizację projektu
"Radiowe Pogotowie Pracy"

Przeczytaj treść ponownie