Przejdź do treści

Audycja z dnia 17.06.2011r.
27 czerwca 2011 22:58

Wczesne przechodzenie Polaków na emeryturę rujnuje Skarb Państwa, ale także skazuje ich na wegetację - opinię ekonomistów potwierdza prorektor Duczmal
Jego zdaniem przy obecnym stanie systemu emerytalnego, jedynym wyjściem jest jak najdłuższe zatrudnienie. Tylko to bowiem może zwiększyć nasze świadczenia po zakończeniu życia zawodowego.
Tymczasem problemem Polaków po 50-tce jest nie tylko zagrożenie utratą pracy albo trudności w jej zdobyciu. Dopada ich to, co psychologowie określają wypaleniem albo przerdzewieniem zawodowym. Zdaniem Adrianny Paroń, powody mogą być różne: brak awansu, monotonia zajęć, trudne relacje z szefem albo współpracownikami. albo po prostu zmęczenie. Jak temu zaradzić? Wyznaczać sobie cele, szukać nowych rozwiązań a przede wszystkim nabrać dystansu. Pomogą w tym zainteresowania pozazawodowe, interesujące zajęcia, które pozwolą na zmniejszenie stresu.

Goście w studiu: dr Adrianna Paroń i Wojciech Duczmal prorektor WSZiA

Relacje Krzysztofa Dobrowolskiego z Urzędu Miasta w Prószkowie.

Zapraszam do wysłuchania audycji.

Beata Granatowska

Jeśli chcecie zgłosić nam temat lub podzielić się swoimi doświadczeniami, piszcie na adres: praca@stara.radio.opole.pl albo też dzwońcie na infolinię 800 30 50 50 z telefonów stacjonarnych, albo na 77 423 22 33 z telefonów komórkowych.Drukuj , Pobierz jako plik PDF

       

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 27 czerwca 2011 22:58

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 27 czerwca 2011 22:59

W dniu 26.08.2011r. odbyła się ostatnia debata i jednocześnie ostatnia audycja realizowana w ramach "Radiowego Pogotowia Pracy". W debacie wzięli udział laureaci konkursu "Pracodawca Fair Play" oraz zaproszeni goście.
Po debacie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek "Pracodawca Fair Play" przez Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Pana Jacka Suskiego oraz poczęstunek dla gości.

W dniu 29.08.2011r. po 12 miesiącach zakończyliśmy realizację projektu
"Radiowe Pogotowie Pracy"

Przeczytaj treść ponownie