Przejdź do treści

Audycja z dnia 05.08.2011r.
10 sierpnia 2011 18:54

Wydawałoby się, że media elektroniczne są szczególnie trudnym rynkiem pracy dla osób zaawansowanych wiekowo. Po pierwsze ze względu na szybko rozwijającą się technologię, częste zmiany programowe a co za tym idzie silną rywalizację. Jednak zdaniem gości programu to często tylko pozory. Według Krzysztofa Baranowskiego, który do telewizji przyszedł z gazety jako dojrzały dziennikarz, tylko na początku były pewne trudności z opanowaniem sprzętu, ale szybko okazało się, że obawy czy sobie poradzi były przesadne. A praca z komputerem to przecież powszechny wymóg w wielu zawodach - dodaje Baranowski. Przyznaje jednak, że w telewizji są pewne ograniczenia dla ludzi w jego wieku. W polskich mediach panuje bowiem na wizji kult młodych twarzy, stąd starsi dziennikarze rzadko się pokazują, częsciej zajmując się reporterką bądź formami publicystycznymi. Pod tym względem prasa jest uprzywilejowana - podkreśla Katarzyna Kownacka, bo nie ma tego typu presji. Dlatego w redakcjach pism często mozna spotkać dziennikarzy starszych wiekiem. A już regułą niemal jest, że osoby około 40-tego,50-tego roku pełnią funkcje kierownicze. Na pytanie jakie szanse mieliby ludzie w tym wieku, by podjąć ten zawód, oboje rozmówcy przyznali że nie byłoby to łatwe, ale nie niemożliwe. Jeśli byłaby determinacja i pomysł na siebie znalazłoby się zajęcie dla takich osób - zgodzili się goście audycji.

Goście w studiu: Katarzyna Kownacka z NTO i Krzysztof Baranowski z TVP Opole

Zapraszam do wysłuchania audycji.

Beata Granatowska

Jeśli chcecie zgłosić nam temat lub podzielić się swoimi doświadczeniami, piszcie na adres: praca@stara.radio.opole.pl albo też dzwońcie na infolinię 800 30 50 50 z telefonów stacjonarnych, albo na 77 423 22 33 z telefonów komórkowych.Opole - 05.08.2011r.

Drukuj , Pobierz jako plik PDF

       

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 10 sierpnia 2011 18:54

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 30 sierpnia 2011 22:30

W dniu 26.08.2011r. odbyła się ostatnia debata i jednocześnie ostatnia audycja realizowana w ramach "Radiowego Pogotowia Pracy". W debacie wzięli udział laureaci konkursu "Pracodawca Fair Play" oraz zaproszeni goście.
Po debacie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek "Pracodawca Fair Play" przez Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Pana Jacka Suskiego oraz poczęstunek dla gości.

W dniu 29.08.2011r. po 12 miesiącach zakończyliśmy realizację projektu
"Radiowe Pogotowie Pracy"

Przeczytaj treść ponownie