Przejdź do treści

Audycja z dnia 12.08.2011r.
12 sierpnia 2011 21:20

Stowarzyszenie Horyzonty chce stworzyć tzw Bazę Ekspertów w oparciu o organizacje pozarządowe. Zdaniem Ociepy i Ostrowskiego to dobra okazja, by na tym gruncie współpracowały ze sobą różne pokolenia: młodzi i starsi, uzupełniając się nawzajem.
Jak stwierdził prezes Forum, działalność w organizacjach pozarządowych to pole do popisu dla dojrzałych ludzi, którzy jak najdłużej chcą pozostać aktywni. Ludzi, którzy chcą robić coś pożytecznego i przy okazji dorobić sobie. Jak podkreślił Marcin Ociepa, obecność starszych jest konieczna dla dobrego funkcjonowania społeczeństwa, bo tylko oni mogą służyć wiedzą i doświadczeniem, których nie mają młodsi. Tacy mentorzy potrzebni są wszędzie, zarówno w zakładzie pracy jak i orgaizacjach społecznych czy polityce. Jan Ostrowski zachęca z kolei starsze pokolenie, by nie bało się wyzwań jakie stawia współczesność takich jak np technologia , bo wszystkiego można się nauczyć. A prowadzenie aktywnego trybu życia działa korzystnie zarówno na zdrowie fizyczne jak i psychikę.

Goście w studiu: Jan Ostrowski,prezes Opolskiego Forum Organizacji Socjalnych, Marcin Ociepa, szef Stowarzyszenia Horyzonty.

Zapraszam do wysłuchania audycji.

Beata Granatowska

Jeśli chcecie zgłosić nam temat lub podzielić się swoimi doświadczeniami, piszcie na adres: praca@stara.radio.opole.pl albo też dzwońcie na infolinię 800 30 50 50 z telefonów stacjonarnych, albo na 77 423 22 33 z telefonów komórkowych.Drukuj , Pobierz jako plik PDF

       

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 12 sierpnia 2011 21:20

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 29 sierpnia 2011 21:18

W dniu 26.08.2011r. odbyła się ostatnia debata i jednocześnie ostatnia audycja realizowana w ramach "Radiowego Pogotowia Pracy". W debacie wzięli udział laureaci konkursu "Pracodawca Fair Play" oraz zaproszeni goście.
Po debacie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek "Pracodawca Fair Play" przez Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Pana Jacka Suskiego oraz poczęstunek dla gości.

W dniu 29.08.2011r. po 12 miesiącach zakończyliśmy realizację projektu
"Radiowe Pogotowie Pracy"

Przeczytaj treść ponownie