Przejdź do treści

Debata z dnia 11.02.2011r.
Tematem debaty było zarządzanie ludzkim kapitałem.

15 lutego 2011 10:10

Co to jest zarządzanie ludzkim kapitałem – na ile taki właśnie sposób kierowania firmą , zmniejszy liczbę ludzi dobrze przygotowanych ,wykształconych – w gronie osób bezrobotnych.

Staraliśmy się także odpowiedzieć na pytanie :  czy pracodawca potrafi dobrać sobie ludzi ,którzy będą optymalnie wykorzystani w pracy. I czy  poszukujący pracy ,ludzie z kilkoma fakultetami ,ze znajomościa języków obcych mają problem ze znalezieniem pracy?

I wreszcie jakie jest zainteresowanie pracodawców ,osób poszukujących zatrudnienia –specjalnymi unijnymi funduszami – np. programem Kapitał Ludzki? Jak się okazało zarządzanie kadrami to sfera w naszym życiu gospodarczym  początkująca. Na wyższych uczelniach tworzone są specjalne kierunki , a kadra kierownicza coraz lepiej potrafi wyłuskać z grona ludzi bezrobotnych –osoby wartościowe , spełniające oczekiwania pracodawców.

Słuchacze w telefonach do programu podkreślali że w regionie opolskim ,podobnie jak i w Polsce –bardziej liczą się koneksje ,znajomości niż wykształcenie. Eksperci podkreślali z kolei, że prawda jak zwykle leży pośrodku. Nie papier ,kolejne zaświadczenie o ukończonym kursie świadczy o wartości kandydata do pracy.

W trakcie dyskusji  pojawił się jeszcze jeden problem. „ Samo promocja” Umiejętności sprzedania samego siebie w rozmowach z pracodawcą. I ten temat będzie przedmiotem kolejnej dyskusji w ramach Radiowego Pogotowia Pracy.

Zapraszamy do wysłuchania lub obejrzenia debaty.

Janusz Maćkowiak i Beata Granatowska

Jeśli chcecie zgłosić nam temat lub podzielić się swoimi doświadczeniami, piszcie na adres: praca@stara.radio.opole.pl albo też dzwońcie na infolinię 800 30 50 50 z telefonów stacjonarnych, albo na 77 423 22 33 z telefonów komórkowych.

Co to jest zarządzanie ludzkim kapitałem – na ile taki właśnie sposób kierowania firmą , zmniejszy liczbę ludzi dobrze przygotowanych ,wykształconych – w gronie osób bezrobotnych.

Staraliśmy się także odpowiedzieć na pytanie : czy pracodawca potrafi dobrać sobie ludzi ,którzy będą optymalnie wykorzystani w pracy.

I czy poszukujący pracy ,ludzie z kilkoma fakultetami ,ze znajomościa języków obcych mają problem ze znalezieniem pracy?

I wreszcie jakie jest zainteresowanie pracodawców ,osób poszukujących zatrudnienia –specjalnymi unijnymi funduszami –np.; programem Kapitał Ludzki.?

Jak się okazało zarządzanie kadrami to sfera w naszym życiu gospodarczym początkująca . Na wyższych uczelniach tworzone są specjalne kierunki , a kadra kierownicza coraz lepiej potrafi wyłuskać z grona ludzi bezrobotnych –osoby wartościowe , spełniające oczekiwania pracodawców.

Słuchacze w telefonach do programu podkreślali że w regionie opolskim ,podobnie jak i w Polsce –bardziej liczą się koneksje ,znajomości niż wykształcenie.

Eksperci podkreślali z koleji że prawda jak zwykle leży pośrodku. Nie papier ,kolejne zaświadczenie o ukończonym kursie świadczy o wartości kandydata do pracy.

W trakcie dyskusji pojawił się jeszcze jeden problem. „ Samo promocja” Umiejętności sprzedania samego siebie w rozmowach z pracodawcą.

I ten temat będzie przedmiotem kolejnej dyskusji w ramach Radiowego Pogotowia Pracy.Debata z dnia 11.02.2011r.

Drukuj , Pobierz jako plik PDF

       

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 15 lutego 2011 10:10

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 17 lutego 2011 22:40

Jesteś tutaj:

W dniu 26.08.2011r. odbyła się ostatnia debata i jednocześnie ostatnia audycja realizowana w ramach "Radiowego Pogotowia Pracy". W debacie wzięli udział laureaci konkursu "Pracodawca Fair Play" oraz zaproszeni goście.
Po debacie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek "Pracodawca Fair Play" przez Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Pana Jacka Suskiego oraz poczęstunek dla gości.

W dniu 29.08.2011r. po 12 miesiącach zakończyliśmy realizację projektu
"Radiowe Pogotowie Pracy"

Przeczytaj treść ponownie