Przejdź do treści

Debata z dnia 17.12.2010r.
Tematem debaty była rola szkoleń i wszelkich form dokształcania w zdobywaniu pracy lub awansie.

20 grudnia 2010 19:47

Zdaniem uczestników,  warto brać udział w różnych kursach ponieważ jest to dobry kapitał na przyszłość. Jednak wielu przyznało, że nie stanowi to żadnej gwarancji, że sytuacja bezrobotnego czy pracownika się poprawi. Wiele zależy od pracodawcy i jego wizji zarządzania firmą. Według Alojzego Drewniaka i Tomasza Górnego wiele kursów grzeszy oderwaniem od rzeczywistości i niskimi kompetencjami szkoleniowców. Według zebranych Polacy w ostatnich latach wykazują wzmożoną aktywność jeśli chodzi o dokształcanie się, ale najnowsze dane GUS pokazują, że polscy przedsiębiorcy wciąż boją się najnowszych technologii a wielu pracowników nie zna nawet podstaw obsługi komputera. Ponadto same kursy nie wystarczą, jeśli pracownik nie będzie wykazywać aktywności w wykorzystywaniu ich efektów. 

Goście w studiu:  Katarzyna Rybak - Obserwatorium Rynku Pracy, Roman Zemanek - PIP, Krzysztof Sławiński, Tomasz Górny - Wyższa Szkoła Bankowa, Henryk Mamala - Nyskie Centrum Kształcenia Praktycznego, Michał Gmitrasiuk - Izba Rzemieślnicza w Opolu, Henryk Jaskóła - PUP w Strzelcach Opolskich  i Alojzy Drewniak - Konfederacja Polskich Pracodawców Lewiatan.

Zapraszamy do wysłuchania lub obejrzenia debaty.

Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

Jeśli chcecie zgłosić nam temat lub podzielić się swoimi doświadczeniami, piszcie na adres: praca@stara.radio.opole.pl albo też dzwońcie na infolinię 800 30 50 50 z telefonów stacjonarnych, albo na 77 423 22 33 z telefonów komórkowych.Debata z dnia 17.12.2010r.

Drukuj , Pobierz jako plik PDF

       

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 20 grudnia 2010 19:47

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 10 stycznia 2011 11:06

Jesteś tutaj:

W dniu 26.08.2011r. odbyła się ostatnia debata i jednocześnie ostatnia audycja realizowana w ramach "Radiowego Pogotowia Pracy". W debacie wzięli udział laureaci konkursu "Pracodawca Fair Play" oraz zaproszeni goście.
Po debacie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek "Pracodawca Fair Play" przez Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Pana Jacka Suskiego oraz poczęstunek dla gości.

W dniu 29.08.2011r. po 12 miesiącach zakończyliśmy realizację projektu
"Radiowe Pogotowie Pracy"

Przeczytaj treść ponownie