Przejdź do treści

Debata z dnia 25.03.2011r.
Tematem dzisiejszej debaty były szkolenia dla bezrobotnych ,dotyczące opieki nad dzieckiem.

27 marca 2011 16:35

Debata w której udział wzięli przedstawiciele firmy szkolącej, starali się przekonać bezrobotne matki, bardzo często mające odchowane dzieci -że po kilkumiesięcznym szkoleniu mogą otrzymać certyfikat niani  i powrócić na rynek pracy. W programie zwrócono uwagę na konieczność poszerzenia wiedzy z zakresu psychologii, pedagogiki, gdyż sama praktyka, i doświadczenie w wychowaniu dziecka z przed 20 lat ,bardzo się zmieniły.

Ta debata uświadomiła że bezrobotne matki , jeśli chcą wrócić na rynek pracy -takie możliwości mają. Dodajmy że ten projekt finansowany jest z unijnych dotacji i na razie nie przewiduje takich, możliwości dla bezrobotnych ojców.
W debacie poruszono także problemy wynikające z nowelizacji tzw. ustawy żłobkowej.

Zapraszamy do oglądnięcia lub wysłuchania debaty.

Janusz Maćkowiak i Beata Granatowska

Jeśli chcecie zgłosić nam temat lub podzielić się swoimi doświadczeniami, piszcie na adres: praca@stara.radio.opole.pl albo też dzwońcie na infolinię 800 30 50 50 z telefonów stacjonarnych, albo na 77 423 22 33 z telefonów komórkowych.

Debata w której udział wzięli przedstawiciele firmy szkolącej  , starali się przekonać bezrobotne matki ,bardzo często mające odchowane dzieci –że po kilkumiesięcznym szkoleniu mogą otrzymać certyfikat niani  i powrócić na rynek pracy. W programie zwrócono uwagę na konieczność poszerzenia wiedzy z zakresu psychologii , pedagogiki ,gdyż sama praktyka , i doświadczenie w wychowaniu dziecka z przed 20 lat ,bardzo się zmieniły.

Ta debata uświadomiła że bezrobotne matki , jeśli chcą wrócić na rynek pracy –takie możliwości mają. Dodajmy że ten projekt finansowany jest z unijnych dotacji i na razie nie przewiduje takich ,możliwości dla bezrobotnych ojców.

W debacie poruszono także problemy wynikające z nowelizacji tzw. ustawy żłobkowej.Debata z dnia 25.03.2011r.

Drukuj , Pobierz jako plik PDF

       

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 27 marca 2011 16:35

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 12 kwietnia 2011 18:29

Jesteś tutaj:

W dniu 26.08.2011r. odbyła się ostatnia debata i jednocześnie ostatnia audycja realizowana w ramach "Radiowego Pogotowia Pracy". W debacie wzięli udział laureaci konkursu "Pracodawca Fair Play" oraz zaproszeni goście.
Po debacie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek "Pracodawca Fair Play" przez Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Pana Jacka Suskiego oraz poczęstunek dla gości.

W dniu 29.08.2011r. po 12 miesiącach zakończyliśmy realizację projektu
"Radiowe Pogotowie Pracy"

Przeczytaj treść ponownie