Przejdź do treści

Debata z dnia 26.08.2011r.
30 sierpnia 2011 22:01

Od września 2010 roku Radiowe Pogotowie Pracy poruszało wiele istotnych tematów związanych z opolskim rynkiem pracy. Były programy w których szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: dlaczego pracownicy po 50 roku życia w wielu firmach spisywani sa na tzw. straty ,czyli zwalniani . Zajmowliśmy się także absolwentami szkoł wyżśzych ,dla których brakowało pracy. Staraliśmy sie przekonać pracodawców że kobieta w wielu sytuacjach może sprostać wymaganiom, lepiej niż mężczyzna.

Ogłosiliśmy konkurs na Pracodawcę Fair Play - czyli takiego który potrafi łączyć doświadczenie 50 -cio latka z młodzieńczym zapałem fachowca po studiach.
26.08.11 po raz ostatni przeprowadziliśmy debatę -jej temat wynikał z naszych rocznych obserwacji. A mianowicie: czy na opolszczyznie bezrobocie to faktycznie problem - czy jedynie wytwór propagandy. Jaki jest naprawdę obraz opolskiego rynku pracy. I skoro dziś bez pracy pozostaje ponad 44 tys . mieszkańców regionu- to czy wiadomo jak wykorzystywane są miliardy zł na tzw. walkę z bezrobociem?

Dyskutantami byli eksperci : Jacek Suski WUP . dr.T.Grzyb -psycholog. dr. W.Potwora -ekonomista . oraz nominowani do tytułu Pracodawca Fair Play. Konkluzja jest taka: luki prawne sprzyjają wyłudzaniu pieniedzy na szkolenia , na fikcyjne zatrudnienia  oraz na wiele działań pozornych.Dziś problemem nie jest znalezienie bezrobotnego, ale człowieka który chce pracować.

Ostatnia debata w ramach Radiowego Pogotowia Pracy zakończyła się wręczeniem statuetek Pracodawca Fair Play.

Otrzymali je:

L. Piotrowicz - Pionier Prudnik, Państwo Zimmerman z Gogolina, A. Rybarczyk Cementownia Odra, C. Zdebik - brzeska Odra, J. Białek PROFIL Opole, W. Piełowski z Kluczborka, K. Smyrek - salony fryzjerskie, B. Wilk - Trapers, B. Polakowska Łasuch-Nysa oraz A. Balcerek Górażdże Cement SA.

Program prowadzili: H.Nabrdalik .B.Granatowska ,K.Dobrowolski i J.Maćkowiak

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia debaty oraz relacji z wręczenia statuetek Pracodawca Fair Play.

Debata

Wręczenie statuetek Pracodawca Fair Play

Jeśli chcecie zgłosić nam temat lub podzielić się swoimi doświadczeniami, piszcie na adres: praca@stara.radio.opole.pl albo też dzwońcie na infolinię 800 30 50 50 z telefonów stacjonarnych, albo na 77 423 22 33 z telefonów komórkowych.Debata z dnia 26.08.2011r.

Drukuj , Pobierz jako plik PDF

       

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 30 sierpnia 2011 22:01

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 04 września 2011 20:37

Jesteś tutaj:

W dniu 26.08.2011r. odbyła się ostatnia debata i jednocześnie ostatnia audycja realizowana w ramach "Radiowego Pogotowia Pracy". W debacie wzięli udział laureaci konkursu "Pracodawca Fair Play" oraz zaproszeni goście.
Po debacie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek "Pracodawca Fair Play" przez Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Pana Jacka Suskiego oraz poczęstunek dla gości.

W dniu 29.08.2011r. po 12 miesiącach zakończyliśmy realizację projektu
"Radiowe Pogotowie Pracy"

Przeczytaj treść ponownie