Przejdź do treści

Debata z dnia 26.11.2010r.
Tematem kolejnej debaty organizowanej na antenie Radia Opole, w ramach Radiowego Pogotowia Pracy- był konflikt pokoleniowy na opolskim rynku pracy.

29 listopada 2010 10:49

W ostatnich latach przeżywaliśmy występujące po sobie akcje „regulowania rynku pracy.” Najpierw usilnie namawiano starszych pracowników do przechodzenia na emeryturę, bo brakowało miejsc dla młodych- absolwentów szkół, uczelni. Akcja się powiodła. Staliśmy się krajem, w którym jest najwięcej młodych emerytów. Teraz okazało się, że Ci starszy są bardzo potrzebni. Więc mamy kolejna akcję - emeryci do pracy!!! Ale takie zawirowania mają negatywne skutki. Wzmagają stres, sytuacje konfliktowe, to nie sprzyja klimatowi pracy, pogarsza stosunki międzyludzkie.
Dziś ten problem omawiliśmy w gronie ekspertów i samych zainteresowanych.

Zapraszamy do obejrzenia lub wysłuchania audycji.

Janusz Maćkowiak i Beata Granatowska

 

Radiowe Pogotowie Pracy czeka na Państwa sugestie. Jeśli chcecie zadać nam pytanie lub podzielić się swoimi doświadczeniami, piszcie na adres mailowy praca@stara.radio.opole.pl albo dzwońcie na infolinię 800 30 50 50.Debata z dnia 26.11.2010r.

Drukuj , Pobierz jako plik PDF

       

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 29 listopada 2010 10:49

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 03 stycznia 2011 13:41

Jesteś tutaj:

W dniu 26.08.2011r. odbyła się ostatnia debata i jednocześnie ostatnia audycja realizowana w ramach "Radiowego Pogotowia Pracy". W debacie wzięli udział laureaci konkursu "Pracodawca Fair Play" oraz zaproszeni goście.
Po debacie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek "Pracodawca Fair Play" przez Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Pana Jacka Suskiego oraz poczęstunek dla gości.

W dniu 29.08.2011r. po 12 miesiącach zakończyliśmy realizację projektu
"Radiowe Pogotowie Pracy"

Przeczytaj treść ponownie