Przejdź do treści

Debata z dnia 27.05.2011r.
Przed wakacjami - jeszcze przed zakończniem roku szkolnego postanowiliśmy przyszłym absolwentom pomóc wybrać karierę zawodową. Poprosiliśmy ekspertów by podpowiedzieli co należy zrobić by swoje marzenia o przyszłym zawodzie połączyć z potrzebami rynku pracy -za 5-10 lat.

06 czerwca 2011 23:55

Problem o tyle istotny że ,często ,bardzo często absolwent wyższej uczelni otrzymuje dyplom ,zna języki obce i z braku zapotrzebowania lokalnego rynku pracy - wyjeżdża za granicę lub wstępuje w szeregi bezrobotnych.

Wyjazdy na praktyki ,staże ,do pracy za granicą też nie są usłane różami. Kogo się radzić przy wyborze praktyki ,czy sezonowej pracy ? Co nalezy wiedzieć o przyszłym pracodawcy?

Wykorzystaliśmy tym razem Targi Praktyk -Staży i Pracy organizowane przez Wyższą Szkołę Bankową w Opolu. Mieliśmy okazję skonfrontować możliwości jakie daje lokalny rynek pracy z ofertą zagranicznych pracodawców ,zwłaszcza z Niemiec.
Ta radiowa debata -mamy nadzieję - pozwoli uniknąć wielu rozczarowań młodym ludziom stojącym przed wyborem indywidualnej kariery zawodowej.

Kolejna Radiowa Debata w ramach Radiowego Pogotowia Pracy w ostatni piątek czerwca w samo południe.

Zapraszamy do wysłuchania lub obejrzenia debaty.

Beata Granatowska i Janusz Maćkowiak.

Jeśli chcecie zgłosić nam temat lub podzielić się swoimi doświadczeniami, piszcie na adres: praca@stara.radio.opole.pl albo też dzwońcie na infolinię 800 30 50 50 z telefonów stacjonarnych, albo na 77 423 22 33 z telefonów komórkowych.Debata z dnia 27.05.2011r.

Drukuj , Pobierz jako plik PDF

       

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 06 czerwca 2011 23:55

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 16 czerwca 2011 22:41

Jesteś tutaj:

W dniu 26.08.2011r. odbyła się ostatnia debata i jednocześnie ostatnia audycja realizowana w ramach "Radiowego Pogotowia Pracy". W debacie wzięli udział laureaci konkursu "Pracodawca Fair Play" oraz zaproszeni goście.
Po debacie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek "Pracodawca Fair Play" przez Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Pana Jacka Suskiego oraz poczęstunek dla gości.

W dniu 29.08.2011r. po 12 miesiącach zakończyliśmy realizację projektu
"Radiowe Pogotowie Pracy"

Przeczytaj treść ponownie