Przejdź do treści

Debata z dnia 28.01.2011r.
"Staż i wolontariat czyli różne drogi do zatrudnienia"

28 stycznia 2011 18:43

Pozytywy stażu i wolontariatu są powszechnie znane, to możliwość zdobycia doświadczenia i umiejętności a także szansa na związanie się z daną firmą.  Sceptycy podkreślają jednak ciemniejsze strony tych form pracy takie jak niska płaca, niepewność i bycie wykorzystywanym przez pracodawcę. Między tymi skrajnymi opiniami jest wiele odcieni i właśnie nimi zajęliśmy się w kolejnej debacie poświęconej różnym aspektom polskiego rynku pracy.

Goście w studiu:
 Joanna Kucharska  - Opolskie Centrum Demokracji Lokalnej
 Roman Zemanek - Państwowa Inspekcja Pracy
 Krzysztof Sławiński  i Tomasz Górny  - Wyższa Szkoła Bankowa
 Norbert Jaskuła - Powiatowy Urząd Pracy w  Strzelcach Opolskich
 Katarzyna Rybak  - Obserwatorium Rynku Pracy
 Izabela Damboń-Kandziora - CTC.Polska
 Michał Olszewski - koordynator projektu Od wolontariatu do zatrudnienia.

Zapraszamy do wysłuchania lub obejrzenia debaty.

Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

 

 

Jeśli chcecie zgłosić nam temat lub podzielić się swoimi doświadczeniami, piszcie na adres: praca@stara.radio.opole.pl albo też dzwońcie na infolinię 800 30 50 50 z telefonów stacjonarnych, albo na 77 423 22 33 z telefonów komórkowych.

Pozytywy stażu i wolontariatu są powszechnie znane, to możliwość zdobycia doświadczenia i umiejętności a także szansa na związanie się z daną firmą.  Sceptycy podkreślają jednak ciemniejsze strony tych form pracy takie jak niska płaca, niepewność i bycie wykorzystywanym przez pracodawcę. Między tymi skrajnymi opiniami jest wiele odcieni i właśnie nimi chcemy się zająć w kolejnej debacie poświęconej różnym aspektom polskiego rynku pracy.


Debata z dnia 28.01.2011r.

Drukuj , Pobierz jako plik PDF

       

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 28 stycznia 2011 18:43

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 18 lutego 2011 13:25

Jesteś tutaj:

W dniu 26.08.2011r. odbyła się ostatnia debata i jednocześnie ostatnia audycja realizowana w ramach "Radiowego Pogotowia Pracy". W debacie wzięli udział laureaci konkursu "Pracodawca Fair Play" oraz zaproszeni goście.
Po debacie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek "Pracodawca Fair Play" przez Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Pana Jacka Suskiego oraz poczęstunek dla gości.

W dniu 29.08.2011r. po 12 miesiącach zakończyliśmy realizację projektu
"Radiowe Pogotowie Pracy"

Przeczytaj treść ponownie