Przejdź do treści

W szkołach zawodowych więcej praktyki niż teorii

27 czerwca 2011 22:44
Czas na Radiowe Pogotowie Pracy. Tygodnik „Newsweek” napisał w tym tygodniu: Szkoda tracić czasu na studia. Czemu? Bo lepszy jest konkretny fach w ręku niż dyplom studiów, który pracy nie gwarantuje. Zaczyna to także rozumieć resort edukacji, który szykuje dużą reformę szkolnictwa zawodowego. O szczegółach Teodozja Świderska i Maria Nowak z Kuratorium Oświaty w Opolu.

więcej treści z artykułu: W szkołach zawodowych więcej praktyki niż teorii

Sam stworzysz swój zawód

27 lipca 2011 22:06
Wracamy do tematu reformy szkolnictwa zawodowego. Jeśli wejdzie w życie, dzisiejsi gimnazjaliści już od 2012 roku będą mogli zdobywać potrzebne kwalifikacje na zupełnie innych - korzystniejszych zasadach. O szczegółach mówią Teodozja Świderska i Maria Nowak z opolskiego Kuratorium Oświaty.

więcej treści z artykułu: Sam stworzysz swój zawód

Zbuduj sieć kontaktów

18 lipca 2011 23:12
Można mieć bogate CV, można mieć spore doświadczenie i jednocześnie kłopoty ze znalezieniem pracy. Powód? Brakuje sieci kontaktów. Jeśli cię nie znają, jeśli nie wychodzisz do ludzi, to najlepsze CV i najlepsze kwalifikacje przepadną, wśród innych kandydatów ubiegających się o daną posadę.

więcej treści z artykułu: Zbuduj sieć kontaktów

"Wykształciuchy" mają trudniej?

04 lipca 2011 22:01
Zakładanie i prowadzenie własnej firmy nie jest dla każdego. A i wykształcenie na tutaj duże znaczenie. Nie zawsze ukończenie szkoły wyższej da gwarancję powodzenia firmy.

więcej treści z artykułu: "Wykształciuchy" mają trudniej?

Zaprojektuj sobie wybuch

04 lipca 2011 21:59
Dziś drugi z oryginalnych biznesplanów, które zyskały uznanie kapituły konkursu organizowanego przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Nasz rozmówca, Michał Różański, mówi, że postanowił połączyć przyjemne z pożytecznym: ponieważ od dziecka fascynowały go pirotechniczne efekty, w biznesowym myśleniu poszedł tropem tych dziecięcych jeszcze fascynacji.

więcej treści z artykułu: Zaprojektuj sobie wybuch

Gratka dla studentów i reklamodawców

04 lipca 2011 21:57
Zgodnie z obietnicą przedstawimy dziś pierwszy z projektów biznesowych, które otrzymały 100 tysięcy złotych unijnego dofinansowania. Jak się okazuje, najważniejszy jest dobry pomysł, pozornie prosty, ale takim wydaje się być dopiero wtedy, gdy ktoś go wymyślił. W tym przypadku to Patryk Suliga, częstochowianin, który studiuje w Opolu i zamierza tu zostać na stałe.

więcej treści z artykułu: Gratka dla studentów i reklamodawców

Po 100 tysięcy dla młodych innowacyjnych

04 lipca 2011 21:55
Czas na Radiowe Pogotowie Pracy. Dziś drugi z oryginalnych biznesplanów, które zyskały uznanie kapituły konkursu organizowanego przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Nasz rozmówca, Michał Różański, mówi, że postanowił połączyć przyjemne z pożytecznym: ponieważ od dziecka fascynowały go pirotechniczne efekty, w biznesowym myśleniu poszedł tropem tych dziecięcych jeszcze fascynacji.

więcej treści z artykułu: Po 100 tysięcy dla młodych innowacyjnych

Szukaj pomocy u doradców zawodowych

29 czerwca 2011 11:16
Doradca zawodowy może pomóc w wyborze ścieżki kariery, doradzi gdzie iść do pracy i zmotywuje do aktywnego poszukiwania pracy. Kilka podpowiedzi dla studentów, którzy dopiero za kilka lat będą szukać zatrudnienia ma doradca zawodowy Wyższej Szkoły Bankowej Tomasz Górny.

więcej treści z artykułu: Szukaj pomocy u doradców zawodowych

Autoprezentacja na rozmowie kwalifikacyjnej cd.

29 czerwca 2011 11:14
W radiowym pogotowiu pracy wracamy do tematu autoprezentacji. Jest ona bardzo ważna przy pierwszym spotkaniu z potencjalnym pracodawcą. Trzeba utrzymywać kontakt wzrokowy, nie należy używać gwarowych ani młodzieżowych zwrotów.

więcej treści z artykułu: Autoprezentacja na rozmowie kwalifikacyjnej cd.

Będą unijne pieniądze na innowacje

27 lipca 2011 22:08
Komisja Europejska zaakceptowała już sposób, w jaki nasz region ma podzielić dodatkowe pieniądze z Krajowej Rezerwy Wykonania. Jakie biznesowe pomysły będą wspierane? Na co będzie można dostać dotacje a na co pożyczkę? Na te pytania odpowiada Karina Bedrunka, która odpowiada za unijne programy w Urzędzie Marszałkowskim.

więcej treści z artykułu: Będą unijne pieniądze na innowacje

Subskrybuj kategorię

W dniu 26.08.2011r. odbyła się ostatnia debata i jednocześnie ostatnia audycja realizowana w ramach "Radiowego Pogotowia Pracy". W debacie wzięli udział laureaci konkursu "Pracodawca Fair Play" oraz zaproszeni goście.
Po debacie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek "Pracodawca Fair Play" przez Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Pana Jacka Suskiego oraz poczęstunek dla gości.

W dniu 29.08.2011r. po 12 miesiącach zakończyliśmy realizację projektu
"Radiowe Pogotowie Pracy"

Przeczytaj treść ponownie