Przejdź do treści

Młodzi muszą pamiętać, że Opole nie daje takich możliwości jak duże aglomeracje

Czas na Radiowe Pogotowie Pracy, ostatnie w tym roku. Nie czas jednak na wielkie podsumowania, bo Pogotowie będzie słuchaczom Radia Opole towarzyszyło także w nowym 2011 roku. Dziś będzie o tym, że opolski rynek pracy jest na tyle specyficzny, że warto dopasować do niego swoje zawodowe plany. Gdy ktoś tym zapomina, może – co w Opolu zdarza się niestety dość często – trafić na kasę do supermarketu mimo dyplomu którejś z opolskich uczelni. Czemu tak się dzieje? Posłuchajmy.

2011-01-07
więcej treści z artykułu: Młodzi muszą pamiętać, że Opole nie daje takich możliwości jak duże aglomeracje

Region wydał dużo unijnych pieniędzy na wsparcie młodych przedsiębiorców

Radiowe Pogotowie Pracy zachęca do zakładania własnych firm. Pytanie, co mają zrobić ci, którzy nie dysponują potrzebnym kapitałem. Okazuje się, że dotacja z urzędu pracy to nie jedyny sposób zdobycia pieniędzy na rozruszanie interesu. Unijne dotacje można też pozyskać gdzie indziej. O szczegółach mówi Karina Bedrunka, dyrektor Departamentu Programów Operacyjnych w opolskim Urzędzie Marszałkowskim.

2011-01-07
więcej treści z artykułu: Region wydał dużo unijnych pieniędzy na wsparcie młodych przedsiębiorców

Jak napisać dobry biznes plan? cz.1

Dziś zajmiemy się biznesplanem, bo przecież bez niego, żaden przemyślany biznes nie może powstać. Jak taki biznesplan przygotować? Wyjaśnia to doradca punktu konsultacyjnego Stowarzyszenia Promocja Przedsiębiorczości Marek Jędrzejewski.

2011-01-05
więcej treści z artykułu: Jak napisać dobry biznes plan? cz.1

Spółdzielnie socjalne dobrze radzą sobie na rynku

Radiowe Pogotowie Pracy namawia młodych mieszkańców regionu, by spróbowali swoich sil w biznesie. Własna firma może być lepszą i szybszą metodą osiągnięcia sukcesu niż czekanie na wymarzony etat w cudzej firmie. A jak można zwiększyć swoje szanse? – Działając razem – przekonuje Danuta Bajak, prezes Opolskiego Związku Rolników i Organizacji Społecznych, wielka zwolenniczka zakładania spółdzielni socjalnych.

2010-12-22
więcej treści z artykułu: Spółdzielnie socjalne dobrze radzą sobie na rynku

Szkoły muszą działać elastycznie, bo taki jest rynek pracy

Po wyborach za sprawy edukacji w nowym Zarządzie Województwa odpowiadać będzie Kryspin Nowak, który przez lata jako oleski wicestarosta opiekował się szkołami technicznymi w powiecie oleskim. Jaki ma pomysł na rozwój szkolnictwa technicznego na Opolszczyźnie?

2010-12-21
więcej treści z artykułu: Szkoły muszą działać elastycznie, bo taki jest rynek pracy

Fundacje pomagają młodym przedsiębiorcom

Fundacje pomagają młodym przedsiębiorcom

Nietrudno zgubić się w gąszczu programów finansujących działalność gospodarczą, w przepisach regulujących pracę firm i w pisaniu różnego rodzaju wniosków. Gdzie może szukać pomocy młody przedsiębiorca? W Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości w Opolu.

2010-12-21
więcej treści z artykułu: Fundacje pomagają młodym przedsiębiorcom

Zostań swoim szefem, inni ci w tym pomogą

Zostań swoim szefem, inni ci w tym pomogą

Chcę założyć własną firmę ale co dalej? Gdzie ma szukać pomocy młody pełny zapału przedsiębiorca?

2010-12-20
więcej treści z artykułu: Zostań swoim szefem, inni ci w tym pomogą

Studenci opolskich uczelni szukają pracy poza regionem

Radiowe Pogotowie Pracy od kilku miesięcy namawia młodych Opolan, by mądrze wybierali kierunek kształcenia. Bo dobrze mieć zainteresowania, ale hobbystyczne studiowanie nie daje gwarancji znalezienia pracy. Potwierdzają to badania opolskiego rynku pracy. – Okazuje się, że ponad dwie trzecie absolwentów opolskich uczelni wyjeżdża poza nasz region w poszukiwaniu pracy – mówi Radiu Opole profesor Robert Rauziński.

2010-12-20
więcej treści z artykułu: Studenci opolskich uczelni szukają pracy poza regionem

Bez fachowca ani rusz, tylko gdzie ci fachowcy mają się kształcić

Szkolnictwo zawodowe w Polsce stoi u progu reform. Prognozy pokazują, że na rynku pracy ma być coraz większe zapotrzebowanie na wykwalifikowanych w danej dziedzinie pracowników.

2010-12-10
więcej treści z artykułu: Bez fachowca ani rusz, tylko gdzie ci fachowcy mają się kształcić

Pracować za granicą, czy może lepiej w Polsce

Zostać czy wyjechać? w Radiowym Pogotowiu Pracy przekonujemy, że wszędzie dobrze ale w domu najlepiej. Przekonuje o tym także urząd marszałkowski.

2010-12-06
więcej treści z artykułu: Pracować za granicą, czy może lepiej w Polsce

Subskrybuj kategorię

W dniu 26.08.2011r. odbyła się ostatnia debata i jednocześnie ostatnia audycja realizowana w ramach "Radiowego Pogotowia Pracy". W debacie wzięli udział laureaci konkursu "Pracodawca Fair Play" oraz zaproszeni goście.
Po debacie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek "Pracodawca Fair Play" przez Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Pana Jacka Suskiego oraz poczęstunek dla gości.

W dniu 29.08.2011r. po 12 miesiącach zakończyliśmy realizację projektu
"Radiowe Pogotowie Pracy"

Przeczytaj treść ponownie