Przejdź do treści

Z pasji zrodził się biznes

13 kwietnia 2011 12:03
Najlepsza praca to ta zgodna z naszymi zainteresowaniami. Kiedy można zarabiać na swojej pasji nie czuje się, że się pracuje. Pokierowanie swoim życiem zawodowym w taki sposób jest możliwe. I mamy na to dowody.

więcej treści z artykułu: Z pasji zrodził się biznes

Będzie seria szkoleń dla trzeciego sektora

12 maja 2011 09:23
Radiowe Pogotowie Pracy kontynuuje temat promocji wolontariatu. O kolejnym projekcie tego rodzaju opowie nam Przemysław Parkitny z Miejskiego Centrum Organizacji Pozarządowych.

więcej treści z artykułu: Będzie seria szkoleń dla trzeciego sektora

Opole szykuje się na „miejską dżunglę”

07 maja 2011 12:59
Czas na Radiowe Pogotowie Pracy. Najbliższe dwa odcinki dotyczyć będą dwóch projektów związanych z promocją wolontariatu. O miejskiej dżungli opowie nam teraz Dorota Piechowicz z Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

więcej treści z artykułu: Opole szykuje się na „miejską dżunglę”

Od pucybuta do prezesa?

04 maja 2011 20:20
Taka kariera jest w Polsce możliwa. I to nie tylko pracując na własny rachunek, ale też pracując w dużych korporacjach. W takich firmach są bowiem jasno wytyczone ścieżki kariery, dzięki czemu można po stopniach piąć się na samą górę.

więcej treści z artykułu: Od pucybuta do prezesa?

Trwa program wsparcia trzeciego sektora

04 maja 2011 20:17
Czas na Radiowe Pogotowie Pracy. Dziś zajmiemy się trzecim sektorem, czyli organizacjami pozarządowymi, w których młodzi ludzie często zdobywają doświadczenie zanim znajdą swoje miejsce na rynku pracy. Ten sektor nigdy nie był na Opolszczyźnie zbyt silny, ale ostatnio zyskał fachowe wsparcie. O programie wzmacniania organizacji pozarządowych i udanym eksperymencie w Strzelcach Opolskich mówi nam Tomasz Kosmala, prezes Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

więcej treści z artykułu: Trwa program wsparcia trzeciego sektora

Męskie zawody również dla kobiet

04 maja 2011 20:16
Kobieta budowlaniec przestaje dziwić. Karolina Drozdowska studiowała budownictwo. Co prawda znalazła się na tym kierunku trochę przypadkowo, ale okazało się to strzałem w dziesiątkę.

więcej treści z artykułu: Męskie zawody również dla kobiet

Dziewczyny na Politechniki

27 kwietnia 2011 09:14
Dziewczyny na politechniki? Dlaczego nie? Mimo, że uczelnie techniczne uważane są za szkoły dla mężczyzn trwa akcja propagująca kształcenie techniczne dziewcząt.

więcej treści z artykułu: Dziewczyny na Politechniki

Najpierw sprawdź się jako biznesmen w sieci

13 kwietnia 2011 12:07
Czas na Radiowe Pogotowie Pracy. Wracamy do tematu internetowej gry dla początkujących biznesmenów, która została stworzona w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji i właśnie wchodzi w końcowy etap testowania. O grze "St@rt up - wypróbuj swój pomysl na biznes" opowiadają nam Wojciech Duczmal i Witold Potwora.

więcej treści z artykułu: Najpierw sprawdź się jako biznesmen w sieci

Zapraszamy na targi edukacji i rynku pracy

13 kwietnia 2011 12:05
Dziś Radiowe Pogotowie Pracy wyjątkowo aktualne: zapraszamy na targi edukacji i pracy, które od wczoraj trwają w opolskiej hali widowiskowo-sportowej Okrąglak. Na targi zaprasza w imieniu organizatorów Waldemar Zadka, który odpowiada za edukację w opolskim Urzędzie Marszałkowskim. Przepraszamy za dodatkowe efekty dźwiękowe, ale na targach było tłumnie, musieliśmy przekrzykiwać rozdyskutowanych młodych ludzi i warkot urządzeń, którymi reklamowały się opolskie szkoły techniczne.

więcej treści z artykułu: Zapraszamy na targi edukacji i rynku pracy

Samozatrudnienie szansą poszukujących pracę

13 maja 2011 08:38
Co prawda pieniędzy na programy wspierające przedsiębiorczość jest coraz mniej, ale są jeszcze projekty które w tym pomagają. Rusza projekt którego uczestnicy będę mogli dowiedzieć się jak zacząć i jak prowadzić biznes.

więcej treści z artykułu: Samozatrudnienie szansą poszukujących pracę

Subskrybuj kategorię

W dniu 26.08.2011r. odbyła się ostatnia debata i jednocześnie ostatnia audycja realizowana w ramach "Radiowego Pogotowia Pracy". W debacie wzięli udział laureaci konkursu "Pracodawca Fair Play" oraz zaproszeni goście.
Po debacie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek "Pracodawca Fair Play" przez Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Pana Jacka Suskiego oraz poczęstunek dla gości.

W dniu 29.08.2011r. po 12 miesiącach zakończyliśmy realizację projektu
"Radiowe Pogotowie Pracy"

Przeczytaj treść ponownie