Przejdź do treści

Opanuj stres na rozmowie kwalifikacyjnej

27 lipca 2011 22:11
Mimo dobrego przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej, stres może zniweczyć wszystkie wysiłki. Łamiący się głos, trzęsące się ręce i pustka w głowie nie pomagają w zdobyciu pracy. Dlatego w radiowym pogotowiu pracy doradca zawodowy Gabriela Plencer-Borecka podpowiada jak poradzić sobie ze stresem tak, żeby nie był destrukcyjny a mobilizujący.

więcej treści z artykułu: Opanuj stres na rozmowie kwalifikacyjnej

Etat czy własna firma?

27 lipca 2011 22:20
Zanim założy się własny biznes warto odpowiedzieć sobie na pytanie "czy ja się do tego naje?" "Czy może raczej ze względu na moją osobowość lepiej sprawdziłbym się jako pracownik a nie przedsiębiorca?" -Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie mówi doradca zawodowy Akademickiego Centrum Kariery Łukasz Borecki.

więcej treści z artykułu: Etat czy własna firma?

Poznaj swój potencjał

27 lipca 2011 22:22
Każdy ma potencjał, nie każdy zdaje sobie jednak z tego sprawę i nie wie jak go wykorzystać."Potencjał to to wszystko co tkwi w nas", mówi Magdalena Roik - Nazimek, doradca zawodowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy. "Czyli wszystkie umiejętności, możliwości, kwalifikacje i kompetencje. Wszystko to, co możemy wykorzystać w pracy i przy jej poszukiwaniu" tłumaczy doradca zawodowy. Aby poznać swój potencjał dobrze jest przeanalizować swoje doświadczenia, swoje mocne i słabe strony oraz kwalifikacje, czyli wszystko co do tej pory robiliśmy i to co chcielibyśmy robić w przyszłości.

więcej treści z artykułu: Poznaj swój potencjał

Dotacje z PROW-u czekają na chętnych

27 lipca 2011 22:23
Dziś zareklamujemy Program Rozwoju Obszarów Wiejskich, w ramach którego można zabiegać o wysokie dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. O szczegółach mówi Karina Bedrunka, która odpowiada za unijne programy w Urzędzie Marszałkowskim.

więcej treści z artykułu: Dotacje z PROW-u czekają na chętnych

Technika wracają wreszcie do łask

27 lipca 2011 22:25
Namawiamy młodych ludzi, by racjonalnie planowali swoją zawodową karierę i zadali sobie pytanie, czy fach w ręku nie jest przypadkiem lepszy niż wymarzone studia. Coraz częściej młodzi opolanie wybierają szkoły techniczne. O szczegółach naczelnik Wydziału Oświaty Irena Koszyk.

więcej treści z artykułu: Technika wracają wreszcie do łask

Wolontariusz ustrzeże się życiowych błędów

27 lipca 2011 22:27
Dziś naszym rozmówcą będzie Katarzyna Błaut, która pochodzi z Kluczborka, studiuje dziennikarstwo we Wrocławiu i regularnie od lat angażuje się w działania wolontariackie. To - jej zdaniem - świetny sposób na zdobycie doświadczeń jeszcze przed wejściem na rynek pracy.

więcej treści z artykułu: Wolontariusz ustrzeże się życiowych błędów

Kreatywność

27 lipca 2011 22:37
Kreatywność pomaga w pokazaniu siebie w sposób oryginalny, nieszablonowy tak, żeby odróżnić się od innych kandydatów. "Aby zaprezentować się oryginalnie, można posłużyć się poczuciem humoru, optymizm, chęć do pracy wszystko, co pomoże zaprezentować siebie inaczej niż na co dzień" mówi Piotr Rychlicki.

więcej treści z artykułu: Kreatywność

Nowy kierunek na WSZiA

10 sierpnia 2011 19:04
Wracamy do tematu poruszonego już w wiadomościach Radia Opole. Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu otworzyła właśnie nowy kierunek: finanse i rachunkowość. O szczegółach mówi dziekan wydziału ekonomicznego Tadeusz Pokusa.

więcej treści z artykułu: Nowy kierunek na WSZiA

Trwa rok wolontariatu, także w Opolu

10 sierpnia 2011 19:06
Dziś o wakacyjnych inicjatywach dla zainteresowanych wolontariatem młodych ludzi opowiada Kazik Suszniak, szef Projektora przy Opolskim Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

więcej treści z artykułu: Trwa rok wolontariatu, także w Opolu

Subskrybuj kategorię

W dniu 26.08.2011r. odbyła się ostatnia debata i jednocześnie ostatnia audycja realizowana w ramach "Radiowego Pogotowia Pracy". W debacie wzięli udział laureaci konkursu "Pracodawca Fair Play" oraz zaproszeni goście.
Po debacie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek "Pracodawca Fair Play" przez Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Pana Jacka Suskiego oraz poczęstunek dla gości.

W dniu 29.08.2011r. po 12 miesiącach zakończyliśmy realizację projektu
"Radiowe Pogotowie Pracy"

Przeczytaj treść ponownie