Przejdź do treści

Trwa rok wolontariatu, także w Opolu
Dziś o wakacyjnych inicjatywach dla zainteresowanych wolontariatem młodych ludzi opowiada Kazik Suszniak, szef Projektora przy Opolskim Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

10 sierpnia 2011 19:06

Mamy Europejski Rok Wolontariatu, nic więc dziwnego, że iw Opolu nie brakuje inicjatyw związanych z promocją wolontariatu.

– Tak naprawdę mamy tyle różnych form, ilu młodych ludzi zaangażowanych w ich realizację – mówi nam Kazik Suszniak, który kieruje Projektorem przy OCWIP. – Mieliśmy w tym roku projekty plastyczne, chemiczne a nawet kryminologiczne. Ciekawe są także projekty będące efektem szkoleń z cyklu „Własność jasność", które dotyczyły akcjonariat obywatelskiego, własności prywatnej i prywatyzacji. Chętnych było 15 studentów, trzech przeszło przez sito i bierze udział w tym projekcie. W sierpniu jada w teren, by przekazywać tę tematykę małym dzieciom. Na finał otrzymają certyfikat poświadczający ukończenie szkolenia z rąk ministra skarbu Aleksandra Grada.

Kolejna akcja promując ścisłe myślenie to „Młody Nobel". – To druga edycja tej akcji propagującej nauki ścisłe – tłumaczy Suszniak. – Mamy tu między innymi pikniki edukacyjne, w tym planowana na jesień „Noc odkrywców". Jest też konkurs filmowy. Rok temu jedna z opolskich szkół otrzymała w tym filmowym konkursie nagrodę.

Na finał roku wolontariatu OCWIP planuje galę, która w grudniu podsumuje wszystkie akcje na rzecz wolontariatu, w tym – wakacyjną „Miejską dżunglę".. Na wrzesień zaplanowano z kolei koncert, który także ma zostać wykorzystany do promocji działań wolontariackich.

Marek Świercz

Jeśli chcecie zgłosić nam temat lub podzielić się swoimi doświadczeniami, piszcie na adres: praca@stara.radio.opole.pl albo też dzwońcie na infolinię 800 30 50 50 z telefonów stacjonarnych, albo na 77 423 22 33 z telefonów komórkowych.Drukuj , Pobierz jako plik PDF

       

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 10 sierpnia 2011 19:06

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 10 sierpnia 2011 19:06

W dniu 26.08.2011r. odbyła się ostatnia debata i jednocześnie ostatnia audycja realizowana w ramach "Radiowego Pogotowia Pracy". W debacie wzięli udział laureaci konkursu "Pracodawca Fair Play" oraz zaproszeni goście.
Po debacie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek "Pracodawca Fair Play" przez Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Pana Jacka Suskiego oraz poczęstunek dla gości.

W dniu 29.08.2011r. po 12 miesiącach zakończyliśmy realizację projektu
"Radiowe Pogotowie Pracy"

Przeczytaj treść ponownie