Przejdź do treści

ARiMR też ma pieniądze dla mikroprzedsiębiorstw

Radiowe Pogotowie Pracy cały czas rozgląda się za pieniędzmi, które młodzi ludzie mogą otrzymać na rozkręcenie własnej działalności gospodarczej. Wiadomo, że w tym roku urzędy pracy będą miały znacznie mniej funduszy na tego rodzaju dotacje. Ale jest inna możliwość: spore środki na wspieranie mikroprzedsiębiorstw ma bowiem Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. O szczegółach mówi Marek Wróbel z opolskiego oddziału Agencji.

2011-02-25
więcej treści z artykułu: ARiMR też ma pieniądze dla mikroprzedsiębiorstw

Sieć inkubatorów przedsiębiorczości

Mówiliśmy już o tym, że dzięki dodatkowym 116 milionom euro unijnych dotacji samorząd województwa opolskiego będzie mógł przeznaczyć rekordową kwotą 70 milionów złotych na dotacje dla osób otwierających własne firmy. To nie wszystko: z tej samej puli sfinansowane zostanie uruchomienie sieci inkubatorów przedsiębiorczości. O szczegółach opowiada Karina Bedrunka, dyrektor Departamentu Programów Operacyjnych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego.

2011-02-25
więcej treści z artykułu: Sieć inkubatorów przedsiębiorczości

Brakuje fachowców na rynku pracy

Czas na Radiowe Pogotowie Pracy. Dziś o to, jakich pracowników na naszym opolskim rynku brakuje, pytamy Henryka Galwasa, wiceprezesa Opolskiej Izby Gospodarczej.

2011-02-25
więcej treści z artykułu: Brakuje fachowców na rynku pracy

Moja firma, mój sukces

Pieniądze na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej oferuje w województwie wiele instytucji. Jedną z nich jest izba rzemieślnicza. Ale uwaga! Ci którzy myślą o założenie swojego biznesu muszą się decydować jak najszybciej. O bezzwrotne dotacje będzie coraz trudniej, ale jest jeszcze na to szansa.

2011-02-23
więcej treści z artykułu: Moja firma, mój sukces

Centrum analizy lokalnego rynku

Dziś Radiowe Pogotowie Pracy opowie o nowej inicjatywie, która ma się przyczynić do rozwoju szkolnictwa technicznego w naszym regionie. Co ciekawe, pomysł narodził się w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej. O szczegółach opowiada prezes tej placówki, poseł Ryszard Galla.

2011-02-23
więcej treści z artykułu: Centrum analizy lokalnego rynku

Nowe spojrzenie na przedsiębiorczość

Wracamy do tematu nauczania przedsiębiorczości. Mówiliśmy już o tym jak tego uczą Szwedzi. Dziś skupimy się na Polsce. Okazuje się bowiem, że nasz kraj w tej dziedzinie jest jakieś 20 lat za północnymi sąsiadami.

2011-02-23
więcej treści z artykułu: Nowe spojrzenie na przedsiębiorczość

Nawet jeśli wybierzesz rzadki zawód, powiat ci pomoże

Czas na Radiowe Pogotowie Pracy. Sporo mówiliśmy o tym, jak wygląda szkolnictwo techniczne i zawodowe w samym Opolu, dziś porozmawiamy o sieci tego rodzaju szkół w powiecie opolskim. Spytamy też o to, czy szkoły nie obawiają się konkurencji ze strony szkół niemieckich, które - jak donosiły ostatnio także ogólnopolskie media - kuszą naszą młodzież wyjątkowo atrakcyjnymi warunkami kształcenia. Naszym rozmówcą jest Leonarda Płoszaj, wicestarosta powiatu opolskiego odpowiedzialna za oświatę.

2011-02-17
więcej treści z artykułu: Nawet jeśli wybierzesz rzadki zawód, powiat ci pomoże

Przedsiębiorczość - co się za tym kryje ?

Przedsiębiorczość to ostatnio bardzo popularne słowo, ale nie wszyscy wiedzą co właściwie się za nim kryje. Poza tym przedsiębiorczości uczy się w szkole, ale z przeprowadzanych badań wynika,że większość uczniów uważa ten przedmiot za niepotrzebny. Warto więc spojrzeć na zagadnienie przedsiębiorczości okiem obcokrajowca.

2011-02-09
więcej treści z artykułu: Przedsiębiorczość - co się za tym kryje ?

Jeśli chcesz założyć firmę, śpiesz się albo poczekaj do 2012 roku

Czas na Radiowe Pogotowie Pracy. Mamy dla młodych Opolan dwie wiadomości: złą i dobrą. Pierwsza to taka, że w najbliższych pieniądzach znacznie trudniej będzie dostać dotację na uruchomienie własnej firmy. A dobra jest taka, że za to w przyszłym roku i latach następnych nasz region przeznaczy na takie dotacje rekordowe sumy. O szczegółach mówi nam Jacek Suski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

2011-02-09
więcej treści z artykułu: Jeśli chcesz założyć firmę, śpiesz się albo poczekaj do 2012 roku

Wolontariat w praktyce

O wolontariacie w radiowym pogotowiu pracy mówiliśmy już wiele razy, ale teoretycznie. Dziś będzie więc wolontariat w praktyce.

2011-02-09
więcej treści z artykułu: Wolontariat w praktyce

Subskrybuj kategorię

W dniu 26.08.2011r. odbyła się ostatnia debata i jednocześnie ostatnia audycja realizowana w ramach "Radiowego Pogotowia Pracy". W debacie wzięli udział laureaci konkursu "Pracodawca Fair Play" oraz zaproszeni goście.
Po debacie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek "Pracodawca Fair Play" przez Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Pana Jacka Suskiego oraz poczęstunek dla gości.

W dniu 29.08.2011r. po 12 miesiącach zakończyliśmy realizację projektu
"Radiowe Pogotowie Pracy"

Przeczytaj treść ponownie