Przejdź do treści

O co pytać na rozmowie kwalifikacyjnej?

13 maja 2011 08:42
Ostatnim etapem poszukiwania pracy jest rozmowa kwalifikacyjna. Na naszej stronie internetowej można znaleźć podpowiedzi jak zachowywać się podczas tej rozmowy i jakich pytań należy się spodziewać. Teraz kilka podpowiedzi o co można spytać przeprowadzającego rekrutację.

więcej treści z artykułu: O co pytać na rozmowie kwalifikacyjnej?

Zapraszamy na targi pracy w Wyższej Szkole Bankowej

06 czerwca 2011 22:52
Dziś zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w jutrzejszych targach pracy, które organizuje Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu. O szczegółach opowiadają nam kanclerz Radosław Rybczyński i szefowa biura karier psycholog Katarzyna Celeda.

więcej treści z artykułu: Zapraszamy na targi pracy w Wyższej Szkole Bankowej

Spróbuj zdobyć praktykę w resorcie skarbu państwa

06 czerwca 2011 22:51
Czas na Radiowe Pogotowie Pracy. O nowych inicjatywach Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych opowiada nam Kazik Suszniak, regionalny koordynator projektu „Projektor – wolontariat studencki”.

więcej treści z artykułu: Spróbuj zdobyć praktykę w resorcie skarbu państwa

Możesz pomóc dzieciom z autyzmem

06 czerwca 2011 22:49
Dziś ostatnia relacja Radiowego Pogotowia Pracy z uczelnianej giełdy pracy. Naszym rozmówcą będzie Małgorzata Grus, która poszukiwała wolontariuszy dla Fundacji Prodeste.

więcej treści z artykułu: Możesz pomóc dzieciom z autyzmem

Kto jest prawdziwym przedsiębiorcą?

06 czerwca 2011 22:47
Czas na Radiowe Pogotowie Pracy, które w tym tygodniu odwiedziło giełdę pracy zorganizowaną w holu Uniwersytetu Opolskiego. W programie były stoiska i oferty agencji pracy, ale były także szkolenia adresowane do tych, którzy myślą o założeniu własnego przedsiębiorstwa.

więcej treści z artykułu: Kto jest prawdziwym przedsiębiorcą?

Giełda pracy i przedsiębiorczości

06 czerwca 2011 22:46
Giełda pracy i przedsiębiorczości to możliwość nie tylko poznania ofert pracy ale i ciekawe warsztaty.

więcej treści z artykułu: Giełda pracy i przedsiębiorczości

Młodzi wyjadą czy zostaną?

20 maja 2011 10:28
Jak na sytuację na rynku pracy w województwie wpłynie otwarcie rynków pracy na zachodzie? To pytanie zadają sobie często ostatnio przedstawiciele urzędów pracy, władze regionu, czy właściciele firm. Czy z regionu wyjadą młodzi ludzie w poszukiwaniu lepszych zarobków? Czy to spowoduje wzrost ilości miejsc pracy dla tych którzy zostali? Trudno o jednoznaczną odpowiedź, ale można oprzeć się na wynikach badań przeprowadzonych przez firmę AGT HR.

więcej treści z artykułu: Młodzi wyjadą czy zostaną?

AISEC- zadbaj o swoją karierę jeszcze na studiach

20 maja 2011 10:23
To jak będzie rozwijać się kariera zawodowa w dużym stopniu zależy od tego co zrobi się w tym kierunku w czasie studiów.

więcej treści z artykułu: AISEC- zadbaj o swoją karierę jeszcze na studiach

Nie bój się zmian i podejmowania trudnych decyzji

13 maja 2011 08:44
Rynek pracy zmienia się bardzo dynamicznie. W związku z tym często kierunek ukończonych studiów, lub fach którego nauczyliśmy się w szkole okazuje się niepotrzebny na rynku pracy. Nauka w końcu trwa kilka lat, a koniunktura i potrzeby rynku zmieniają się szybciej. W takiej sytuacji szansą na znalezienie pracy jest przekwalifikowanie się. Ale żeby to zrobić trzeba nie bać się zmian. Gotowość do zmian jest bardzo ważna, bo zmieniają się potrzeby rynku. Niektórzy posiadają predyspozycje do nabywania nowych umiejętności, ale gotowości do zmian można się nauczyć.

więcej treści z artykułu: Nie bój się zmian i podejmowania trudnych decyzji

Autoprezentacja na rozmowie kwalifikacyjnej

07 czerwca 2011 21:53
Aby poszukiwanie pracy zakończyło się sukcesem, oprócz dobrego CV trzeba umiejętnie zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Prawidłowa autoprezentacja kandydata, może zadecydować o tym, że zostanie wybrany spośród innych starających się o posadę.

więcej treści z artykułu: Autoprezentacja na rozmowie kwalifikacyjnej

Subskrybuj kategorię

W dniu 26.08.2011r. odbyła się ostatnia debata i jednocześnie ostatnia audycja realizowana w ramach "Radiowego Pogotowia Pracy". W debacie wzięli udział laureaci konkursu "Pracodawca Fair Play" oraz zaproszeni goście.
Po debacie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek "Pracodawca Fair Play" przez Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Pana Jacka Suskiego oraz poczęstunek dla gości.

W dniu 29.08.2011r. po 12 miesiącach zakończyliśmy realizację projektu
"Radiowe Pogotowie Pracy"

Przeczytaj treść ponownie