Przejdź do treści

OCWIP będzie uczył pozyskiwania wolontariuszy

22 marca 2011 19:57
Radiowe Pogotowie Pracy promowało już parokrotnie wolontariat jako dobry sposób zdobycia doświadczeń, które zostaną potem docenione przez przyszłego pracodawcę. Problem w tym, że akurat w Opolu wolontariat strasznie kuleje. Dlaczego? To pytanie zadaliśmy Weronice Burman z Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

więcej treści z artykułu: OCWIP będzie uczył pozyskiwania wolontariuszy

Masz od 7-miu do 10-ciu sekund, żeby wywrzeć dobre wrażenie na pracodawcy

12 kwietnia 2011 18:36
W radiowym pogotowiu pracy mówiliśmy już o tym jak pracy szukać, jak napisać dobre CV, więc teraz czas na kilka dobrych rad jak przejść rozmowę kwalifikacyjną. Zanim jeszcze rozmowa się rozpocznie poszukujący pracy może już zyskać kilka punktów, albo wręcz przeciwnie przekreślić swoje szanse na zdobycie zatrudnienia. Taką siłę ma bowiem pierwsze wrażenie.

więcej treści z artykułu: Masz od 7-miu do 10-ciu sekund, żeby wywrzeć dobre wrażenie na pracodawcy

Opolscy uczniowie nie skorzystają z oferty niemieckich szkół

06 kwietnia 2011 08:27
Czas na Radiowe Pogotowie Pracy. Dziś zastanowimy się nad tym, czy naprawdę niemiecka oferta dla polskich uczniów - ta, o której od kilku miesięcy dyskutuje cała Polska - jest tak poważnym problemem, jak twierdzą media. O opinię poprosiliśmy Huberta Kołodzieja, który odpowiada za edukację w opolskim biurze Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w RP.

więcej treści z artykułu: Opolscy uczniowie nie skorzystają z oferty niemieckich szkół

Powstanie Regionalne Forum Szkolnictwa Zawodowego

06 kwietnia 2011 08:25
Czas na Radiowe Pogotowie Pracy. Dziś opowiemy o najnowszych pomysłach władz regionu na sensowną reformę szkolnictwa technicznego. Pomysły są dwa: utworzenie Regionalnego Forum Szkolnictwa Zawodowego i doposażenie za całe 2 miliony euro działających w regionie centrów kształcenia praktycznego. O szczegółach opowiada Waldemar Zadka, który odpowiada za edukację w opolskim Urzędzie Marszałkowskim.

więcej treści z artykułu: Powstanie Regionalne Forum Szkolnictwa Zawodowego

Znajdź kapitał na biznes

06 kwietnia 2011 08:22
Bez kapitału na początku trudno jest rozkręcić biznes. Pieniądze można zdobyć jednak inaczej, niż pożyczając je od znajomych czy rodziny. Co prawda unia europejska oferuje już mniej bezzwrotnych pożyczek na założenie firmy, ale jest jeszcze kilka sposobów na zdobycie kapitału.

więcej treści z artykułu: Znajdź kapitał na biznes

3 lata taniego biura lub magazynu

06 kwietnia 2011 08:19
W pogotowiu pracy wracamy do pomocy jaką młodym przedsiębiorcom udzielają inkubatory przedsiębiorczości. Jednym z inkubatorów działających w Opolu jest inkubator przy Stowarzyszeniu Promocja Przedsiębiorczości. Oferuje on wynajem powierzchni biurowych i magazynowych. Korzyść z tego jest taka, że stawki są znacznie niższe niż rynkowe. O takie tanie biuro mogą ubiegać się zarówno ci którzy otwierają firmę, jak i ci którzy rozszerzają swoją działalność, zwiększające zatrudnienie, czy wprowadzające innowacje.

więcej treści z artykułu: 3 lata taniego biura lub magazynu

Szukaj pomocy w inkubatorze

22 marca 2011 20:07
Jesteś młody i masz pomysł na biznes, ale nie jesteś pewien czy wypali. No i jak poradzić sobie z całą papierkową robotą? Księgowością, podatkami, składkami na ZUS. To może przerażać, ale jest sposób żeby sobie z tym poradzić. Pomaga w tym inkubator przedsiębiorczości. Cały ciężar bierze na siebie a młody przedsiębiorca może zajmować się rozwijaniem firmy.

więcej treści z artykułu: Szukaj pomocy w inkubatorze

Absolwent bez doświadczenia

22 marca 2011 20:02
Po studiach ale z doświadczeniem. Takie wymagania często pojawiają się w ogłoszeniach dam prace. Ale jakim doświadczeniem może pochwalić się świeżo upieczony absolwent? Jedyna możliwość to zdobyć je na stażu. Taką szansę daje na przykład Inkubator Przedsiębiorczości działający przy Politechnice Opolskiej. Do 15-go marca trwa tam nabór na staże. Na chętnych czeka 30 miejsc. Można znaleźć samemu fimę w której chce się zdobyć pierwsze doświadczenie, ale można też skorzystać z bazy firm Inkubatora Przedsiębiorczości.

więcej treści z artykułu: Absolwent bez doświadczenia

Najpierw załóż firmę w sieci i spróbuj nie zbankrutować

22 marca 2011 19:58
Czas na Radiowe Pogotowie Pracy. Dziś zachęcamy do sprawdzenia się w biznesie, ale - jeszcze nie w realu. Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji przygotowuje grę internetowa symulującą prowadzenie własnej firmy. W ciągu miesiąca, bo taki ma być cykl gry, każdy chętny będzie się mógł przekonać, czy poradziłby sobie z prawdziwym przedsiębiorstwem. - Bo gra będzie jak najbardziej realistyczna - przekonuje Marcin Oleksiuk z WSZiA.

więcej treści z artykułu: Najpierw załóż firmę w sieci i spróbuj nie zbankrutować

Przygotuj się na pytania pułapki

12 kwietnia 2011 18:38
W poprzednim artykule wyjaśniliśmy jak wywrzeć dobre pierwsze wrażenie podczas rozmowy o pracę. Ale dobre wrażenie nie wystarczy, żeby rozmowę kwalifikacyjną zakończyć sukcesem. Następnym krokiem po tych kilku, czy kilkunastu sekundach jakie mamy na wzbudzenie pozytywnych emocji u rekrutera jest udana rozmowa. I tu czekają na nas pytania-pułapki. Niby proste, ale odpowiedź na nie może sprawić nie lada problem.

więcej treści z artykułu: Przygotuj się na pytania pułapki

Subskrybuj kategorię

W dniu 26.08.2011r. odbyła się ostatnia debata i jednocześnie ostatnia audycja realizowana w ramach "Radiowego Pogotowia Pracy". W debacie wzięli udział laureaci konkursu "Pracodawca Fair Play" oraz zaproszeni goście.
Po debacie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek "Pracodawca Fair Play" przez Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Pana Jacka Suskiego oraz poczęstunek dla gości.

W dniu 29.08.2011r. po 12 miesiącach zakończyliśmy realizację projektu
"Radiowe Pogotowie Pracy"

Przeczytaj treść ponownie