Przejdź do treści

Centrum Kształcenia Praktycznego

W audycjach Radiowego Pogotowia Pracy była już mowa o Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu, z którego korzystają uczniowie wszystkich praktycznie szkół technicznych. O historii i planach Centrum opowie nam dziś jego pomysłodawca i dyrektor Andrzej Leszczyński.

2010-11-09
więcej treści z artykułu: Centrum Kształcenia Praktycznego

Elektryczna szkoła

- W zawodzie elektryka trzeba wiedzieć, jaka jest faza – tak żartuje sobie Władysław Opoka, dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu, pytany o to, czy jego szkoła dopasowuje swoją ofertę do potrzeb rynku pracy. Opolski „elektryczniak” to kolejna szkoła techniczna, którą odwiedziło radiowe pogotowie pracy.

2010-11-09
więcej treści z artykułu: Elektryczna szkoła

Zostań swoim szefem

Między 18.10 a 22.10 obchodzono Ogólnopolski Tydzień Kariery. Wykłady i warsztaty odbywały się również w naszym województwie.

2010-10-29
więcej treści z artykułu: Zostań swoim szefem

ZUS nie taki straszny

Zostań swoim szefem, do tego namawiamy młodych ludzi w radiowym pogotowiu pracy. Ale założenie własnej firmy to dopiero początek. Zaraz potem młody przedsiębiorca musi zmagać się z różnymi urzędami.

2010-10-21
więcej treści z artykułu: ZUS nie taki straszny

Bez fachowca ani rusz

Bez fachowca ani rusz

Między 18-tym a 24-tym października obchodzony jest w całym kraju, również na Opolszczyźnie, tydzień kariery.

2010-10-21
więcej treści z artykułu: Bez fachowca ani rusz

Syriusz zakłada firmę

Syriusz zakłada firmę

Przedsiębiorczości trzeba uczyć od najmłodszych lat. Im wcześniej takie postawy zakiełkują u młodych ludzi tym większe szanse na to, że w przyszłości odniosą one sukces w biznesie. Dlatego Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki zorganizowało konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

2010-10-15
więcej treści z artykułu: Syriusz zakłada firmę

Emigracja zarobkowa to kiepski pomysł

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej – głosi znane przysłowie. Dodajmy: także pracować najlepiej w domu. Na Śląsku Opolskim nie zawsze tak było, przez lata obowiązywał tu inny model: kto tylko mógł, jechał na saksy, by dorabiać się za granicą. Problem w tym, że taka życiowa strategia przestała być skuteczna. O tym, czemu tak się stało i jaką strategię wybrać w zamian opowiedział Radiowemu Pogotowiu Pracy prof. Romuald Jończy, wybitny znawca problemów emigracji zarobkowej.

2010-10-15
więcej treści z artykułu: Emigracja zarobkowa to kiepski pomysł

Unijne pieniądze na szkolnictwo zawodowe

Prawie 25 milionów złotych unijnych dotacji dostało osiem opolskich powiatów na unowocześnienie warsztatów przy swoich szkołach zawodowych i technicznych. Kiedyś tego rodzaju szkoły działały zwykle przy zakładach pracy i to one dbały o to, by szkoły kształciły uczniów pod konkretne potrzeby firmy. Ten system odszedł w przeszłość i trzeba było wymyślić coś nowego. Co takiego? O tym opowiada Radiowemu Pogotowiu Pracy Waldemar Zadka, który odpowiada za oświatę w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego.

2010-10-15
więcej treści z artykułu: Unijne pieniądze na szkolnictwo zawodowe

CV kluczem w skutecznym poszukiwaniu pracy

Pierwszym krokiem w poszukiwaniu pracy jest napisanie dobrego CV. To pierwszy kontakt z potencjalnym pracodawcą na podstawie którego jesteśmy wstępnie oceniani.

2010-10-07
więcej treści z artykułu: CV kluczem w skutecznym poszukiwaniu pracy

Studenckie Forum BCC kuźnią młodych przedsiębiorców

Odnalezienie w sobie żyłki przedsiębiorczości może być trudne. Ale w grupie rówieśników zainteresowanych funkcjonowaniem gospodarki i mechanizmami rynku może się udać.

2010-10-05
więcej treści z artykułu: Studenckie Forum BCC kuźnią młodych przedsiębiorców

Subskrybuj kategorię

W dniu 26.08.2011r. odbyła się ostatnia debata i jednocześnie ostatnia audycja realizowana w ramach "Radiowego Pogotowia Pracy". W debacie wzięli udział laureaci konkursu "Pracodawca Fair Play" oraz zaproszeni goście.
Po debacie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek "Pracodawca Fair Play" przez Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Pana Jacka Suskiego oraz poczęstunek dla gości.

W dniu 29.08.2011r. po 12 miesiącach zakończyliśmy realizację projektu
"Radiowe Pogotowie Pracy"

Przeczytaj treść ponownie