Przejdź do treści

Skąd wziąć pieniądze na rozkręcenie interesu?

10 sierpnia 2011 19:07
Dziś Aneta Skomorowska rozmawia z Michałem Różańskim z Inkubatora Przedsiębiorczości z Wyższej Szkoły Bankowej. Pyta go o możliwości pozyskania gotówki na rozpoczęcie działalności biznesowej. Okazuje się, że najlepszy jest hojny wujek, ale - nie tylko. Gdzie mamy szukać pieniędzy?

więcej treści z artykułu: Skąd wziąć pieniądze na rozkręcenie interesu?

Na Opolszczyźnie najlepiej założyć własną firmę

10 sierpnia 2011 19:09
Czas na Radiowe Pogotowie Pracy. O to, jakie kierunki nauki gwarantują dziś sukces na opolskim rynku pracy, pytamy prof. Romualda Jończego, który od lat bada życiowe strategie młodych mieszkańców Opolszczyzny.

więcej treści z artykułu: Na Opolszczyźnie najlepiej założyć własną firmę

Specjalny program napisze za Ciebie biznesplan

10 sierpnia 2011 19:12
O nowym narzędziu do przygotowania biznesplanów - a także o wirtualnym sprawdzianie umiejętności biznesowych - opowiada nam Marcin Oleksiuk z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu.

więcej treści z artykułu: Specjalny program napisze za Ciebie biznesplan

Nowe zawody na nowe czasy

10 sierpnia 2011 19:15
Dziś o nowych perspektywicznych zawodach opowiada Andrzej Leszczyński, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu.

więcej treści z artykułu: Nowe zawody na nowe czasy

Program OIG pokazał, że nowe firmy dają sobie radę na rynku

30 sierpnia 2011 22:05
Czy młodzi opolanie radzą sobie w biznesie? Dane Opolskiej Izby Gospodarczej pokazują, że jak najbardziej. O tych doświadczeniach opowiada wiceprezes Izby Henryk Galwas.

więcej treści z artykułu: Program OIG pokazał, że nowe firmy dają sobie radę na rynku

PROW w regionie musi przyśpieszyć

30 sierpnia 2011 22:06
Mówiliśmy już o tym, że Opolskie ma problemy z wykorzystaniem pieniędzy na zakładanie firm na terenach wiejskich, które są w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich. A jak to wygląda w kraju? Wiceminister rolnictwa Andrzej Butra twierdzi, że znacznie lepiej.

więcej treści z artykułu: PROW w regionie musi przyśpieszyć

Warto szukać dobrych szkoleń

30 sierpnia 2011 22:08
Dziś Tomasz Kwiatek, który od 10 lat prowadzi własną firmę, opowie o tym, z jakich szkoleń warto korzystać i jak przekonać się, która szkoleniowa oferta jest naprawdę interesująca.

więcej treści z artykułu: Warto szukać dobrych szkoleń

Absolwenci których szkół radzą sobie najlepiej?

30 sierpnia 2011 22:09
Przez cały rok radziliśmy młodym ludziom, jakie kierunki nauki wybierać, by odnaleźć się na rynku pracy. Dziś podamy twarde dane na ten temat - badania tego rodzaju prowadzi Opolskie Obserwatorium Rynku Pracy, o wynikach badań opowiada nam Paweł Łazarczyk.

więcej treści z artykułu: Absolwenci których szkół radzą sobie najlepiej?

Atutem absolwentów kierunków humanistycznych jest elastyczność

30 sierpnia 2011 22:10
Wracamy do rozmowy z Pawłem Łazarczykiem z Opolskiego Obserwatorium Rynku Pracy. Dziś pytamy o to, jak radzą sobie absolwenci kierunków humanistycznych, dla których - przynajmniej teoretycznie - nie ma zbyt wielu ciekawych ofert pracy. Okazuje się, że radzą sobie całkiem nieźle, bo mają tę cechę, która bardzo się przydaje: elastyczność.

więcej treści z artykułu: Atutem absolwentów kierunków humanistycznych jest elastyczność

Subskrybuj kategorię

W dniu 26.08.2011r. odbyła się ostatnia debata i jednocześnie ostatnia audycja realizowana w ramach "Radiowego Pogotowia Pracy". W debacie wzięli udział laureaci konkursu "Pracodawca Fair Play" oraz zaproszeni goście.
Po debacie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek "Pracodawca Fair Play" przez Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Pana Jacka Suskiego oraz poczęstunek dla gości.

W dniu 29.08.2011r. po 12 miesiącach zakończyliśmy realizację projektu
"Radiowe Pogotowie Pracy"

Przeczytaj treść ponownie