Przejdź do treści

Nowe zawody na nowe czasy
Dziś o nowych perspektywicznych zawodach opowiada Andrzej Leszczyński, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu.

10 sierpnia 2011 19:15

W opolskim Centrum Kształcenia Praktycznego, które zasłynęło skutecznym wprowadzeniem na opolski rynek edukacyjno-zawodowy profesji mechatronika, trwają intensywne przygotowania do stworzenia pracowni dla przedstawicieli nowych przyszłościowych profesji.

- Pierwszy z nich to utworzony już przez resort edukacji technik energii odnawialnych – mówi dyrektor CKP Andrzej Leszczyński. – Zielona energia ma przyszłość, czeka nas budowa solarów, farm wiatrowych i biogazowi. Ktoś się musi na tym znać. My tworzymy pracownię, rozmawiając już o jej wyposażeniu z najważniejszymi firmami branży odnawialnych źródeł energii, a dyrektorzy opolskich techników myślą już o utworzeniu klas o takiej specjalności.

Kolejna pracownia służyć ma kształceniu umiejętności z zakresu opieki nad osobami starszymi. Tu Zespół Szkół na ul.Staszica myśli o uruchomieniu kierunku policealnego. – Społeczeństwo się starzeje, potrzebujemy wykwalifikowanych opiekunów – mówi dyrektor Leszczyński. – U nas świadomość, że to rosnący rynek, wciąż jest mała.

Trzecia pracownia to pracownia drogownictwa. – Budowlanka już kilka lat temu zrobiła się popularna, teraz nadszedł dobry okres dla inwestycji drogowych. Przecież drogi an Euro 2012 to nie koniec takich zadań – kwituje temat dyrektor CKP.

Marek Świercz

Jeśli chcecie zgłosić nam temat lub podzielić się swoimi doświadczeniami, piszcie na adres: praca@stara.radio.opole.pl albo też dzwońcie na infolinię 800 30 50 50 z telefonów stacjonarnych, albo na 77 423 22 33 z telefonów komórkowych.Drukuj , Pobierz jako plik PDF

       

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 10 sierpnia 2011 19:15

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 10 sierpnia 2011 19:15

W dniu 26.08.2011r. odbyła się ostatnia debata i jednocześnie ostatnia audycja realizowana w ramach "Radiowego Pogotowia Pracy". W debacie wzięli udział laureaci konkursu "Pracodawca Fair Play" oraz zaproszeni goście.
Po debacie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek "Pracodawca Fair Play" przez Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Pana Jacka Suskiego oraz poczęstunek dla gości.

W dniu 29.08.2011r. po 12 miesiącach zakończyliśmy realizację projektu
"Radiowe Pogotowie Pracy"

Przeczytaj treść ponownie