Przejdź do treści

Program OIG pokazał, że nowe firmy dają sobie radę na rynku
Czy młodzi opolanie radzą sobie w biznesie? Dane Opolskiej Izby Gospodarczej pokazują, że jak najbardziej. O tych doświadczeniach opowiada wiceprezes Izby Henryk Galwas.

30 sierpnia 2011 22:05

Opolska Izba Gospodarcza realizowała program „Tutaj zostaję i zakładam własną firmę", w ramach którego przekazywała początkującym przedsiębiorcom 40-tysięczną dotację z unijnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

- Po dwóch etapach tego programu jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów – mówi radiu Opole wiceprezes Izby Henryk Galwas. – W pierwszym naborze daliśmy dotacje 32 przedsiębiorcom, nieraz bardzo młodym, bo niektórzy dopiero co ukończyli 18 rok życia. Minął rok i na rynku utrzymało się 28 firm. To bardzo dobry wynik.

Galwas dodaje, że przez pół roku początkujący biznesmeni otrzymywali także miesięcznie 1 30 zł tak zwanych pomostówek, które pozwalały im pokryć koszty funkcjonowania firmy w okresie, gdy jeszcze nie przynosiła ona zysku. – Połowa z beneficjentów otrzymywała taką pomoc przez kolejne pół roku – dodaje wiceprezes OIG.

Zdaniem Henryka Galwasa, program pokazał, że młodzi opolanie są bardzo przedsiębiorczy, choć – tak pokazał ten program – skupiają się nie na produkowaniu towarów, ale na świadczeniu różnorakich usług.

- Wszyscy potrafili przygotować dobry biznesplan i potrzebowali tylko zastrzyku gotówki na rozkręcenie interesu, a nie chcieli korzystać z bankowego kredytu – dodaje.

Marek Świercz

Jeśli chcecie zgłosić nam temat lub podzielić się swoimi doświadczeniami, piszcie na adres: praca@stara.radio.opole.pl albo też dzwońcie na infolinię 800 30 50 50 z telefonów stacjonarnych, albo na 77 423 22 33 z telefonów komórkowych.Drukuj , Pobierz jako plik PDF

       

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 30 sierpnia 2011 22:05

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 30 sierpnia 2011 22:05

W dniu 26.08.2011r. odbyła się ostatnia debata i jednocześnie ostatnia audycja realizowana w ramach "Radiowego Pogotowia Pracy". W debacie wzięli udział laureaci konkursu "Pracodawca Fair Play" oraz zaproszeni goście.
Po debacie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek "Pracodawca Fair Play" przez Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Pana Jacka Suskiego oraz poczęstunek dla gości.

W dniu 29.08.2011r. po 12 miesiącach zakończyliśmy realizację projektu
"Radiowe Pogotowie Pracy"

Przeczytaj treść ponownie