Przejdź do treści

Skąd wziąć pieniądze na rozkręcenie interesu?
Dziś Aneta Skomorowska rozmawia z Michałem Różańskim z Inkubatora Przedsiębiorczości z Wyższej Szkoły Bankowej. Pyta go o możliwości pozyskania gotówki na rozpoczęcie działalności biznesowej. Okazuje się, że najlepszy jest hojny wujek, ale - nie tylko. Gdzie mamy szukać pieniędzy?

10 sierpnia 2011 19:07

- To, gdzie należy szukać pieniędzy, zależy od tego, o jakie pieniądze nam chodzi i na jaki cel zamierzamy je przeznaczyć – odpowiada na to fundamentalne pytanie Michał Różański z WSB. – Rzeczywiście najlepszym źródłem kapitału może być bogaty wujek, który nie domaga się ich szybkiego zwrotu i odsetek.

Ale, co oczywiste, nie każdy może liczyć na takie kapitałowe wsparcie ze strony rodziny. Co wtedy? – Jeśli ktoś ma innowacyjny pomysł na biznes, może skorzystać z dotacji unijnych – mówi Rożański. – W innej sytuacji jest bezrobotny, który może skorzystać z dotacji z urzędu pracy. Są też bardzo korzystne pożyczki dzielone choćby przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.

Różański przypomina także, że  inkubatory przedsiębiorczości niedawno dzielił spore pieniądze na innowacyjne przedsięwzięcia biznesowe – dofinansowanie po 100 tysięcy złotych otrzymały aż cztery projekty zgłoszone przez opolskich studentów.

Na koniec dodajmy, że na spore wsparcie – choć nie w formie dotacji, ale refundacji wydanych już pieniędzy – mogą liczyć mieszkańcy terenów wiejskich, czyli miejscowości do 5 tysięcy mieszkańców. W tym przypadku chodzi o kwotę do 300 tys. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Aneta Skomorowska

Jeśli chcecie zgłosić nam temat lub podzielić się swoimi doświadczeniami, piszcie na adres: praca@stara.radio.opole.pl albo też dzwońcie na infolinię 800 30 50 50 z telefonów stacjonarnych, albo na 77 423 22 33 z telefonów komórkowych.Drukuj , Pobierz jako plik PDF

       

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 10 sierpnia 2011 19:07

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 10 sierpnia 2011 19:07

W dniu 26.08.2011r. odbyła się ostatnia debata i jednocześnie ostatnia audycja realizowana w ramach "Radiowego Pogotowia Pracy". W debacie wzięli udział laureaci konkursu "Pracodawca Fair Play" oraz zaproszeni goście.
Po debacie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek "Pracodawca Fair Play" przez Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Pana Jacka Suskiego oraz poczęstunek dla gości.

W dniu 29.08.2011r. po 12 miesiącach zakończyliśmy realizację projektu
"Radiowe Pogotowie Pracy"

Przeczytaj treść ponownie