Przejdź do treści

Specjalny program napisze za Ciebie biznesplan
O nowym narzędziu do przygotowania biznesplanów - a także o wirtualnym sprawdzianie umiejętności biznesowych - opowiada nam Marcin Oleksiuk z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu.

10 sierpnia 2011 19:12

WSZiA opracowała nowy program, który ma pomóc młodym adeptom biznesu w przygotowaniu własnych gospodarczych planów, w tym – biznesplanu, który trzeba dołączyć do wniosku o unijne dotacje. – To reakcja na sygnały, które dochodziły do nas z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki i Konfederacji Polskich Pracodawców Prywatnych Lewiatan, że właśnie to zadanie jest dla początkujących najtrudniejsze – tłumaczy Marcin Oleksiuk z WSZiA.

Idea programu jest prosta: podobnie jak popularne od lat programy do wypełniania PIT-ów, pozwala on na szybkie policzenie, jakie zainwestowane środki przyniosą zyski i straty, jakie też będą różne konieczne opłaty. – Chcemy także bardzo dokładnie odwzorować te dokumenty, które trzeba wypełnić starając się o unijne dotacje.

Ten program to kolejny krok w ramach programu „St@rt up - wypróbuj swój pomysł na biznes” realizowanego przez opolską uczelnią od kilku lat. Dodajmy, że ten program – w formie przeglądarkowej gry internetowej – daje możliwość wirtualnego prowadzenia własnej firmy. – Mamy już pierwszą grupę, która od dwóch miesięcy prowadzi działalność gospodarczą w sieci.

Wszystkie te programy są bezpłatne. Można je znaleźć na stronie WSZiA. – Nawet jeśli zakończy się sam projekt, programy pozostaną na naszym serwerze – zapowiada Oleksiuk.

Marek Świercz

Jeśli chcecie zgłosić nam temat lub podzielić się swoimi doświadczeniami, piszcie na adres: praca@stara.radio.opole.pl albo też dzwońcie na infolinię 800 30 50 50 z telefonów stacjonarnych, albo na 77 423 22 33 z telefonów komórkowych.Drukuj , Pobierz jako plik PDF

       

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 10 sierpnia 2011 19:12

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 10 sierpnia 2011 19:12

W dniu 26.08.2011r. odbyła się ostatnia debata i jednocześnie ostatnia audycja realizowana w ramach "Radiowego Pogotowia Pracy". W debacie wzięli udział laureaci konkursu "Pracodawca Fair Play" oraz zaproszeni goście.
Po debacie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek "Pracodawca Fair Play" przez Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Pana Jacka Suskiego oraz poczęstunek dla gości.

W dniu 29.08.2011r. po 12 miesiącach zakończyliśmy realizację projektu
"Radiowe Pogotowie Pracy"

Przeczytaj treść ponownie