Przejdź do treści

Warto szukać dobrych szkoleń
Dziś Tomasz Kwiatek, który od 10 lat prowadzi własną firmę, opowie o tym, z jakich szkoleń warto korzystać i jak przekonać się, która szkoleniowa oferta jest naprawdę interesująca.

30 sierpnia 2011 22:08

Czy warto korzystać z ofert szkoleń podnoszących kwalifikacje? – Zdecydowanie tak – ocenia Tomasz Kwiatek, opolanin od 10 lat prowadzący własną firmę, który wziął udział w szkoleniu w ramach „Akademii innowacyjnej sprzedaży" promującej najnowsze amerykańskie strategie sprzedaży.

- Kurs trwał cały rok i sporo kosztował, bo potrzebny był wkład własny, ale bardzo dużo nas nauczył – opowiada Kwiatek. – Co więcej, uczestnicy kursu pozostają w kontakcie, bo powstała w sieci specjalna platforma powalająca na dzieleni się doświadczeniami. To taki rodzaj technik sprzedażowych, które trzeba cały czas doskonalić. Jeśli wracamy do starych przyzwyczajeń, wyniki od razu sprzedają.

Te stare przyzwyczajenia zakładały, że należy starać się zaspokoić potrzeby klienta. Nowe techniki zakładają, że należy raczej zdiagnozować jego bolączki (za pomocą tzw. lejka bólu, czyli serii starannie dobranych pytań), czyli pomóc mu uświadomić jego potrzeby zanim sam to zrobi. – Taki ból, brak czegoś w życiu, jest stadium poprzedzającym konkretną potrzebę – tłumaczy Kwiatek. – Zanim zdecydujemy się kupić sobie bułkę, musimy poczuć głód.

Marek Świercz

Jeśli chcecie zgłosić nam temat lub podzielić się swoimi doświadczeniami, piszcie na adres: praca@stara.radio.opole.pl albo też dzwońcie na infolinię 800 30 50 50 z telefonów stacjonarnych, albo na 77 423 22 33 z telefonów komórkowych.Drukuj , Pobierz jako plik PDF

       

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 30 sierpnia 2011 22:08

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 30 sierpnia 2011 22:08

W dniu 26.08.2011r. odbyła się ostatnia debata i jednocześnie ostatnia audycja realizowana w ramach "Radiowego Pogotowia Pracy". W debacie wzięli udział laureaci konkursu "Pracodawca Fair Play" oraz zaproszeni goście.
Po debacie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek "Pracodawca Fair Play" przez Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Pana Jacka Suskiego oraz poczęstunek dla gości.

W dniu 29.08.2011r. po 12 miesiącach zakończyliśmy realizację projektu
"Radiowe Pogotowie Pracy"

Przeczytaj treść ponownie