Przejdź do treści

Byczyna opolską stolicą ekonomii społecznej

Radiowe Pogotowie Pracy zachęcało już młodych Opolan do zakładania spółdzielni socjalnych. Tę formę prowadzenia działalności gospodarczej reklamowała na antenie Radia Opole Danuta Bajak, prezes Opolskiego Związku Organizacji Społecznych. Wracamy do tematu, tym razem o ekonomię społeczną pytamy Pawła Wąsiaka, który brał udział w zakładaniu spółdzielni socjalnych w Byczynie. To wtedy, gdy był tam wiceburmistrzem, Byczyna stała się opolską stolicą ekonomii społecznej.

2011-02-02
więcej treści z artykułu: Byczyna opolską stolicą ekonomii społecznej

Opłaca się podnosić kwalifikacje

Masz kwalifikacje, ale i tak nie możesz znaleźć pracy? Zawsze można podnieść swoje kwalifikacje lub nabyć nowe- potrzebne na rynku pracy. Izba Rzemieślnicza w Opolu może w tym pomóc. I pomaga. Nie tylko kształci zawodowo, ale też oferuje kursy dla pracujących.

2011-02-02
więcej treści z artykułu: Opłaca się podnosić kwalifikacje

Warto szukać pracy w regionie

Radiowe Pogotowie Pracy zachęca młodych ludzi do tego, by szukali pracy raczej w regionie niż za granicą, gdzie co prawda zarabia się więcej, ale już nie tak dużo, jak przed laty. Taki sam cel przyświeca programowi „Opolskie, tutaj zostaję” realizowanemu w minionej kadencji samorządu województwa. Czy ten program będzie kontynuowany? Jaki jest jego bilans? Te pytania zadaliśmy Jolancie Kaweckiej, rzecznikowi marszałka województwa.

2011-02-02
więcej treści z artykułu: Warto szukać pracy w regionie

Szkoła zawodowa gwarancją znalezienia pracy

Wzrasta liczba osób przystępujących do egzaminów czeladniczych. Oznacza to, że coraz więcej młodych ludzi wybiera szkoły zawodowe. To daje im konkretny fach w ręku, możliwość zarabiania w czasie nauki i nie zamyka drogi przed dalszą edukacją. - Nasi absolwenci w ponad 80-ciu procentach znajduje pracę po ukończeniu szkoły znajduje pracę, lub ma ją obiecaną zanim jeszcze przystąpi do egzaminów czeladniczych - mówi dyrektor Izby Rzemieślniczej a Opolu Grażyna Dębicka-Ozorkiewicz.

2011-02-02
więcej treści z artykułu: Szkoła zawodowa gwarancją znalezienia pracy

W tym roku nie zabraknie szkoleń dla wolontariatu

Radiowe Pogotowie Pracy zachęca młodych ludzi do zainteresowania się wolontariatem, bo to najlepsza metoda zdobycia cennych doświadczeń jeszcze przed wejściem na rynek pracy. Tymczasem z wolontariatem jest w Polsce kiepsko, liczba wolontariuszy w ostatnich latach nie tylko nie rośnie, ale wręcz spada. Starszym Polakom kojarzy się on z niesławnym czynem społecznym, młodszym z jednorazowym udziałem w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Być może zmieni to Europejski Rok Wolontariatu. O opolskich planach związanych z tym rokiem mówi nam Przemysław Parkitny z Miejskiego Centrum Organizacji Pozarządowych w Opolu.

2011-01-25
więcej treści z artykułu: W tym roku nie zabraknie szkoleń dla wolontariatu

Jeśli nie masz pracy może warto zająć się wolontariatem?

To alternatywa dla młodych ludzi, którzy stawiają pierwsze kroki na rynku pracy. Co prawda pieniędzy z tego nie będzie, ale będzie doświadczenie mile widziane przez pracodawców.

2011-01-24
więcej treści z artykułu: Jeśli nie masz pracy może warto zająć się wolontariatem?

Załóż firmę zanim ktoś Cię zatrudni

W pogotowiu pracy zachęcamy młodych bezrobotnych do zakładania własnych firm zamiast czekania aż ktoś ich zatrudni. Podpowiadamy więc gdzie szukać pomocy na starcie.

2011-01-24
więcej treści z artykułu: Załóż firmę zanim ktoś Cię zatrudni

Mieszkańcy terenów wiejskich mogą liczyć na hojne dotacje

Czas na Radiowe Pogotowie Pracy. Mieszkasz w miejscowości poniżej pięciu tysięcy mieszkańców i myślisz o rozkręceniu własnego biznesu? Jeśli tak, powinieneś zapoznać się z możliwościami, jakie daje Program Rozwoju Obszarów Wiejskich. Uwaga: ma ofertę nie tylko dla rolników. O szczegółach mówi nam Antoni Konopka, obecnie członek Zarządu Województwa a do niedawna dyrektor opolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

2011-01-24
więcej treści z artykułu: Mieszkańcy terenów wiejskich mogą liczyć na hojne dotacje

Samorząd stworzy studentom lepsze warunki kształcenia umiejętności zawodowych

Czas na Radiowe Pogotowie Pracy. Dziś sprawdzamy, jakie są oświatowe plany samorządu województwa nowej kadencji. Bo to od tych planów – zwykle wspartych unijnymi dotacjami – zależy to, czy młodzi Opolanie będą mogli kształcić się w tych kierunkach, które są dla nich atrakcyjne i które zapewnią im pracę. Te wątki pojawiły się też w expose marszałka Józefa Sebesty.

2011-01-17
więcej treści z artykułu: Samorząd stworzy studentom lepsze warunki kształcenia umiejętności zawodowych

Jak napisać dobry biznes plan? cz.2

Wracamy do pisania biznes planu. Doradca punktu konsultacyjnego Stowarzyszenia Promocja Przedsiębiorczości Marek Jędrzejewski wyjaśniał już co dobry biznes plan powinien zawierać.

2011-01-07
więcej treści z artykułu: Jak napisać dobry biznes plan? cz.2

Subskrybuj kategorię

W dniu 26.08.2011r. odbyła się ostatnia debata i jednocześnie ostatnia audycja realizowana w ramach "Radiowego Pogotowia Pracy". W debacie wzięli udział laureaci konkursu "Pracodawca Fair Play" oraz zaproszeni goście.
Po debacie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek "Pracodawca Fair Play" przez Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Pana Jacka Suskiego oraz poczęstunek dla gości.

W dniu 29.08.2011r. po 12 miesiącach zakończyliśmy realizację projektu
"Radiowe Pogotowie Pracy"

Przeczytaj treść ponownie