Przejdź do treści

Miasto Opole postawiło na promocję szkolnictwa zawodowego

Zespół Szkół Mechanicznych, który Radiowe Pogotowie Pracy odwiedziło we wtorek, nie jest jedyną szkołą w Opolu, gdzie absolwenci kierunków technicznych bez trudu zdają maturę i egzamin zawodowy. Odsetek uczniów szkół technicznych, którzy gładko zaliczają te egzaminy, należy w Opolu do najwyższych w kraju.

2010-10-01
więcej treści z artykułu: Miasto Opole postawiło na promocję szkolnictwa zawodowego

Rynek czeka na absolwentów szkół technicznych

Co może zrobić młody człowiek, by po skończeniu szkoły nie skończyć jako klient urzędu pracy, który tylko czeka na zasiłek? Odpowiedź jest prosta: trzeba wybrać właściwą szkołę. Radiowe Pogotowie Pracy zajrzało do Zespołu Szkół Mechanicznych W Opolu, gdzie dyrektor Bogusław Januszko stwierdził krótko: - Rynek jest w stanie wchłonąć każdą liczbę absolwentów szkół technicznych.

2010-10-01
więcej treści z artykułu: Rynek czeka na absolwentów szkół technicznych

Zdobądź doświadczenie w wolontariacie

Zanim Magda została nauczycielką w jednej z opolskich podstawówek, przeprowadziła kilkadziesiąt lekcji jako wolontariuszka w ramach polsko-amerykańskiego projektu realizowanego przez Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. I naprawdę było warto, bo okazało się, że przyszły pracodawca jest żywo zainteresowany tym, jakie Magda ma doświadczenia poza tymi, które dały jej same studia.

2010-09-27
więcej treści z artykułu: Zdobądź doświadczenie w wolontariacie

Akademia futbolu

Początki bywają trudne, ale ciężka praca w końcu się opłaci. Przekonuje o tyk Radosław Soperczak, który w wieku 22 lat założył Football Academy, czyli szkółkę piłki nożnej dla dzieci. Po kilku latach działalności akademie futbolu działają w 11-tu miastach, między innymi w Poznaniu, Warszawie, Bytomiu, Katowicach czy w Trójmieście. I powstają następne, na przykład w Szczecinie.

2010-09-27
więcej treści z artykułu: Akademia futbolu

Pierwsze wrażenie jest ważne

O znalezieniu pracy decydują nie tylko wykształcenie, kwalifikacje i doświadczenie. Najpierw trzeba napisać dobre CV i dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. Ale jeśli przejdzie się przez to pomyślnie, to nie ma gwarancji, że zdobyta praca przyniesie satysfakcje. Może ona po prostu nie odpowiadać zainteresowaniom i predyspozycjom danej osoby.

2010-09-27
więcej treści z artykułu: Pierwsze wrażenie jest ważne

Własna firma - korzystaj z pomocy

Założenie własnej firmy to nie jest wcale prosta sprawa. Stosy dokumentów, załatwianie formalności, rozeznanie się w przepisach i w końcu uruchomienie działalności. Trochę to czasochłonne i stresogenne. Ale są instytucje, które pomagają początkującym przedsiębiorcom, lub tym którzy przedsiębiorcą chcieli by zostać.

2010-09-27
więcej treści z artykułu: Własna firma - korzystaj z pomocy

Szkoły techniczne wracają do łask

Czas na Radiowe Pogotowie Pracy. Dziś będzie o tym, że nieśmiertelna złota rączka wraca do łask. Rośnie liczba młodych ludzi, którzy rozsądnie planują swoją karierę zawodową i coraz częściej wybierają szkoły techniczne, te, które dają im konkretny i poszukiwany na rynku pracy zawód. I bardzo dobrze, bo jeszcze niedawno tendencja była zupełnie inna

2010-09-27
więcej treści z artykułu: Szkoły techniczne wracają do łask

Wolontariat też jest ścieżką kariery

Młodzi ludzie narzekają, że pracodawcy mają oczekiwania niemożliwe do spełnienia, bo potrzebują pracowników równocześnie młodych i doświadczonych. Jest jednak sposób, by tym oczekiwaniom sprostać: to wolontariat, którym można się zająć nie przerywając nauki. Tak jak zrobiła to Marta Szewerda, która kieruje opolskim oddziałem fundacji Dr Clowna zabawiającej małych pacjentów w szpitalach na całym świecie. Co więcej, nie porzuciła wolontariatu, choć jest już etatowym pracownikiem Muzeum Wsi Opolskiej.

2010-09-27
więcej treści z artykułu: Wolontariat też jest ścieżką kariery

Ciepła posadka na etacie, czy może lepiej zostać swoim szefem?

Ciepła posadka na etacie, czy może lepiej zostać swoim szefem?

Nad tym nie zastanawiał się Piotr Wanke. Jeszcze na studiach postanowił, że założy firmę. Dziś ma 26 lat a jego firma działa trzy lata. Na swoim koncie ma produkcje gadżetów reklamowych dla Hundaya, Mitsubishi, Yepa, Dodge'a czy BMW. Po Opolu jeździ autobus oklejony reklama pizzerii, tą reklamę też zrobiła firma Emblemat.

2010-09-27
więcej treści z artykułu: Ciepła posadka na etacie, czy może lepiej zostać swoim szefem?

Nie czekaj na dyplom, weź się do roboty

Nie czekaj na dyplom, weź się do roboty

W porannym programie "Na Dzień Dobry" startuje Radiowe Pogotowie Pracy. Radzimy co zrobić, żeby prace znaleźć, jak zostać swoim pracodawcą, gdzie i jakiego zawodu się uczyć by być atrakcyjnym na rynku pracy. Pokazujemy, że można dobrze zarobić nie tylko za granicą, ale i u nas w Polsce. A jeśli dla kogoś pieniądze nie są najważniejsze to poradzimy jak spełnić się na przykład w wolontariacie.

2010-09-03
więcej treści z artykułu: Nie czekaj na dyplom, weź się do roboty

Subskrybuj kategorię

W dniu 26.08.2011r. odbyła się ostatnia debata i jednocześnie ostatnia audycja realizowana w ramach "Radiowego Pogotowia Pracy". W debacie wzięli udział laureaci konkursu "Pracodawca Fair Play" oraz zaproszeni goście.
Po debacie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek "Pracodawca Fair Play" przez Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Pana Jacka Suskiego oraz poczęstunek dla gości.

W dniu 29.08.2011r. po 12 miesiącach zakończyliśmy realizację projektu
"Radiowe Pogotowie Pracy"

Przeczytaj treść ponownie