Przejdź do treści

O projekcie
Drodzy słuchacze Radia Opole! Zapraszamy do interaktywnego współtworzenia naszego nowego projektu, który służyć będziewsparciu rynku pracy w województwie opolskim. Radiowe Pogotowie Pracy to cykl audycji, które Radio Opole będzie realizowało od 1 września 2010 roku do końca sierpnia 2011 roku.

28 września 2010 11:31

W każdy piątek o godz. 11.05 nadajemy 50-minutową audycję „Dałem szansę i…”, prowadzoną przez red. Beatę Granatowską. Bohaterami tej audycji są pracodawcy, którzy zatrudniają osoby z grupy wiekowej +50. Audycja ma na celu uświadomienie pracodawcom, że warto zatrudniać osoby powyżej 50 roku życia, bo to pracownicy doświadczeni, lojalni, dyspozycyjni. W Polsce tylko co trzecia osoba w wieku 50 lat ma zatrudnienie. Pokutuje nieprawdziwy stereotyp, że starsi pracownicy są mniej wydajni, mniej dyspozycyjni i częściej chorują. Audycje Radia Opole wskażą potencjalnym pracobiorcom możliwości, gdzie znaleźć pracę oraz zachęcą do jej aktywnego, odważnego poszukiwania.

Drugi cykl: „Kobieta sukcesu-zatrudniam kobiety, bo…” to 50-minutowe audycje, które realizuje red. Halina Nabrdalik. Emitujemy je w piątek o godz. 12.05. Jest on poświęcony kobietom, które mimo przeciwności losu znalazły miejsce na rynku pracy, założyły własne przedsiębiorstwo, pracują chałupniczo albo w elastycznie dopasowanym czasie pracy. Pomożemy też kobietom, które mimo wielokrotnie podejmowanych wysiłków nadal mają problem ze znalezieniem pracy. Pokażemy przykłady wyraźnego dyskryminowania kobiet na rynku pracy, jeśli takie dostrzeżemy na Opolszczyźnie. 

W ostatni piątek miesiąca w Studiu M Radia Opole odbędzie się otwarta debata dla mieszkańców Opolskiego, którą poprowadzą: red. Beata Granatowska i red. Janusz Maćkowiak. Debata poświęcona będzie tematyce poprawy dostępu do zatrudnienia oraz wspierania aktywności zawodowej w regionie i problemom, które pojawią się podczas realizacji obu audycji.

Oprócz audycji piątkowych, Radio Opole realizuje także dwa razy w tygodniu poranne, 5-minutowe audycje, emitowane o godz. 8.20 , poświęcone bezrobotnej młodzieży do lat 25. Audycje realizują: Aneta Skomorowska i Marek Świercz. Ich tematyka: pierwsza praca po zakończeniu studiów, wolontariat, promocja wczesnego zakładania własnej działalności gospodarczej, promocja pracy w regionie, czyli u siebie…

Podczas trwania wszystkich audycji słuchacze dzwonią do Radia i uczestniczą w ich interaktywnym tworzeniu. Piszcie Państwo do nas listy i maile. Wysyłajcie oferty pracy, a także proście nas o pośrednictwo w załatwieniu pracy. Wasze oferty i prośby umieścimy w internecie. Porozmawiamy z ekspertami na temat zgłaszanych przez Was problemów.

Zapraszamy do Studia M na otwarte debaty!

Zaproście ekipę Radia Opole: na wieś, na lokalny festyn, do swojego przedsiębiorstwa. W tym celu uruchamiamy Radiowe Pogotowie Pracy „na kółkach” – nasz wóz satelitarny dotrze wszędzie tam, gdzie będziemy Państwu potrzebni.

 

Nasza strona internetowa:praca.stara.radio.opole.pl

e-mail: praca@stara.radio.opole.pl

infolinia:800 30 50 50 (z tel. stacjonarnych), 77 423 22 33 (z tel. komórkowych)

 

Teresa KudybaRadio Opole jest jedyną publiczną stacją radiową, działającą w województwie opolskim, posiada niemal 60-letnią tradycję. Cieszy się uznaniem i prestiżem wśród mieszkańców regionu; dla wielu osób jest podstawowym źródłem informacji – zwłaszcza dla tych starszych, uboższych, mieszkających na wsiach i małych miasteczkach.

Nasz nowy projekt „Radiowe Pogotowie Pracy” będzie służył tym, którym najtrudniej poruszać się na współczesnym, agresywnym rynku pracy. Ludziom, których wielu pracobiorców nie dostrzega, niesłusznie wyrzuca na margines – co w regionalnej gwarze brzmi: „na hasiok”. Radio publiczne, realizujące misję służenia społeczeństwu, do której jest zobowiązane, pragnie zasłużyć na ocenę najwyższą. Tę ocenę wystawiacie nam Państwo codziennie, włączając Radio Opole lub nie…

Słuchalność „naszego” Radia, dzięki Państwu wzrosła w miesiącach kwiecień-lipiec w regionie do 29%, a w samym mieście Opolu do 22%, co stanowi rekord w dotychczasowych badaniach.Po to jesteśmy, by służyć Państwu na co dzień, pomagać – także w znalezieniu pracy!

 

                                                                                                                   Teresa Kudyba

                                                                                                      Prezes Zarządu Radia Opole S.A.Drukuj , Pobierz jako plik PDF

       

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 28 września 2010 11:31

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 09 listopada 2010 08:08

Jesteś tutaj:

W dniu 26.08.2011r. odbyła się ostatnia debata i jednocześnie ostatnia audycja realizowana w ramach "Radiowego Pogotowia Pracy". W debacie wzięli udział laureaci konkursu "Pracodawca Fair Play" oraz zaproszeni goście.
Po debacie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek "Pracodawca Fair Play" przez Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Pana Jacka Suskiego oraz poczęstunek dla gości.

W dniu 29.08.2011r. po 12 miesiącach zakończyliśmy realizację projektu
"Radiowe Pogotowie Pracy"

Przeczytaj treść ponownie